Ера Мессі закінчилась, починається нова ера Мбаппе: героїв та антигероїв ЧС-2022 назвали футбольні експерти

Ліонель Мессі та збірна Аргентини. Фото: dynamo.kiev.ua

У Чемпіонаті світу з футболу у Катарі перемога за Аргентиною. Ліонель Мессі перевершив чимало рекордів, надихнув безліч фанатів та привів збірну Аргентини до третього титулу чемпіонів світу. Підсумки мундіалю у програмі "Коло спорту" телеканалу "Дом" підбивають коментатор телетрансляції ЧС-2022 Роман Тимощук та футбольний агент Алекс Великих.

Семиразовий володар "Золотого м'яча" — нагороди найкращому футболісту планети — Ліонель Мессі нарешті виграв головний трофей у своїй кар'єрі.

"Для нього це дуже важливо, як і для всіх вболівальників, які просто фанатіють від цього аргентинця. Тому Ліонель Мессі, як на мене, це топчик цього чемпіонату", — вважає коментатор телетрансляції ЧС-2022 Роман Тимощук.

На турнірі у Катарі Аргентина пройшла складний шлях від стартової поразки у грі з Саудівською Аравією до фіналу проти фаворита і чемпіона світу 2018 року — збірної Франції. 3:3 — рахунок основного часу та екстратаймів із голом Ді Марії, дублем Мессі і хет-триком француза Мбаппе у відповідь. Серія пенальті відзначила не лише точність аргентинців та якість роботи голкіпера Мартінеса, а й загальний успіх збірної Аргентини. Успіх справжньої команди з амбітним тренером Ліонелем Скалоні та мега популярним лідером сучасного футболу Ліонелем Мессі.

"Аргентина не стала сюрпризом для фахівців футболу, тому що Мессі провів цей чемпіонат так, як він колись грав за "Барселону". Мессі став саме тим гравцем, який допоміг суттєво збірній, став лідером цієї збірної та, як і вся Аргентина, хотів виграти цей фінал", — говорить футбольний агент Алекс Великих.

Щодо віцечемпіонів — збірної Франції — то тут варто вкотре відзначити результативність Кіліана Мбаппе, який став найкращим бомбардиром турніру. У свої 24 роки він гучно заявив, що готовий іти до нових досягнень і рекордів.

"Мбаппе показує, що цей футболіст — майбутнє футболу світового рівня. Це наступний головний претендент за "Золотий м'яч". І можна сказати, що офіційна ера Мессі закінчилась на цьому мундіалі й починається нова ера Мбаппе", — коментує Алекс Великих.

Командою-відкриттям турніру стала несамовита та завзята збірна Марокко.

"Багато збірних заявили про себе класно. Особливо Марокко, які стали кращими на своєму континенті, здобули просто неймовірне досягнення", — зазначає Роман Тимощук.

Марокко — це перша африканська збірна, яка дійшла до пів фіналу Кубка світу та отримала шанс поборотися за нагороди чемпіонату. Проте у матчі за третє місце марокканці поступились Хорватії. Команда капітана Луки Модріча вдруге поспіль повертається додому з медалями Чемпіонату світу. Щоправда, після срібла 2018 року хорвати цього разу задовольняються лише бронзою.

А такі авторитетні збірні як Бельгія, Німеччина та Іспанія стали справжніми розчаруваннями турніру.

"Найбільше розчарування вже вкотре, напевне, від збірної Бельгії. Золоте покоління втратило все, нічого так і не вигравши. Й цей мундіаль довів, що цю Бельгію вже можна списувати", — вважає Роман Тимощук.

До цього переліку експерти додають ще одну команду, яка опинилась у Катарі після неоднозначної перемоги над Україною в плей-офф відбору, — збірна Уельсу.

"Збірна Уельсу, яка, на мій погляд, зайняла місце, яке повинна була зайняти збірна України. Збірна України на цьому турнірі виступила б набагато краще Уельсу", — впевнений Алекс Великих.

Та головними антигероями свята в Катарі стали очільник Міжнародної федерації футболу Джанні Інфантіно та власне вся ФІФА. Окрім заборони синьо-жовтих кольорів на елементах екіпіровки гравців, ФІФА не дозволила показати перед фінальним матчем звернення президента України Володимира Зеленського із закликом до миру.

Попри емоції та скандали беззаперечним є факт — золотий трофей у руках Мессі. До того ж першого футболіста, якого двічі визнавали найкращим гравцем Кубка світу.

Попереду чотири роки аргентинської гордості — до Чемпіонату світу 2026 року, котрий уперше в історії прийматимуть три країни — США, Канада і Мексика.

Додамо, що Міжнародна федерація з футболу оновила рейтинг збірних. Найкращою національною футбольною командою світу визнали збірну Бразилії, Аргентина — друга, Франція — третя. А Україна, до речі, 26-та.