Епіцентр — західний регіон: про черговий спалах COVID-19 заявили у МОЗ

Коронавірус в Україні. Фото: ap.org

В Україні розпочався спалах коронавірусної хвороби з епіцентром у західному регіоні. Про це сьогодні, 20 січня, під час брифінгу сказав очільник МОЗ Віктор Ляшко, інформує "Дом".

За словами міністра, в Україні за вчора вже зафіксовано 18 479 нових підтверджених випадків COVID-19, що свідчить про початок нового спалаху.

Ляшко зауважив, що найбільш ускладнена епідситуація — в Івано-Франківській області. Негативна динаміка вже спостерігається у Чернівецькій, Львівській та Тернопільській.

"Це очікувана і прогнозована ситуація щодо розвитку подій. Зараз висхідна динаміка спостерігається майже у всьому світі. І ми готові оперативно реагувати", — сказав глава МОЗ.

Ляшко також зазначив, що Міністерство охорони здоров'я направило подання про розгляд на Державній комісії ТЕБ та НС "червоного" рівня епідемічної небезпеки на Івано-Франківщині.

Водночас в Україні збільшується кількість "помаранчевих" зон: їх уже сім. Це — Житомирська, Івано-Франківська, Львівська, Рівненська, Сумська, Тернопільська та Чернівецька області.

У МОЗ також повідомили, що COVID-штам "омікрон" зафіксували вже у 10 областях України. Раніше штам виявили у Києві, а також Дніпропетровській, Житомирській, Київській, Одеській, Полтавській, Тернопільській, Львівській областях. Тепер до них додалися Івано-Франківська і Херсонська.

Читайте також: Майже 1 млн доз COVID-вакцини Pfizer передали Україні США

Нагадаємо, Кабінет міністрів скоротив термін дії COVID-сертифікату після повного курсу вакцинації з 365 до 270 днів (9 місяців).

Прямий ефір