Екстрена медична допомога для мешканців прифронтового Донбасу — проблеми перелічили волонтери

Иллюстрация: Google maps

Мешканці прифронтових населених пунктів на Донбасі мають значні проблеми з доступом до екстреної медичної допомоги. Про це сьогодні, 30 листопада, на пресконференції "Швидка допомога на лінії дотику у Донецькій та Луганській областях" розповіли представники гуманітарної місії "Проліска", інформує кореспондент телеканалу "Дом".

Регіональний представник гуманітарної місії "Проліска" у Донецькій та Луганській областях Ігор Колосовський зазначив, що проблема з доступом до екстреної медичної допомоги є по всій Україні. Проте поблизу лінії дотику вона особливо актуальна.

"Далеко не в усі населені пункти швидка допомога може заїхати — і через ситуацію з безпекою, і через те, що немає доріг", — наголосив він.

Головний експерт з питань адвокації гуманітарної місії Ігор Сосонський повідомив, що організація продовжує фіксувати труднощі з доступом населення прифронтових населених пунктів до такого важливого права — на екстрену медичну допомогу. За словами Сосонського, ще однією важливою проблемою є те, що люди з населених пунктів поблизу лінії дотику не можуть додзвонитися на лінію "103": через відсутність якісного зв'язку або через некоректну роботу зв'язку.

"За інформацією жителів, виявлено проблему з доступом до екстреної медичної допомоги у 42 населених пунктах. З них приблизно 26 — у Донецькій області, де проживають близько 2,6 тис. осіб, та 16 — у Луганській області, де проживають понад 1,8 тис. осіб", — повідомив експерт.

Найгостріше проблеми з невиїздом бригад швидкої допомоги стоять у населених пунктах з так званим "обмеженим доступом": це Піски, Опитне, Гладосове тощо.

Зазначимо, що люди, які дзвонять у швидку з прифронтових населених пунктів на підконтрольній українській владі території, часто потрапляють до зони покриття базових станцій мобільного зв'язку, розташованих на тимчасово окупованій частині Донеччини чи Луганщини. Зокрема, з прифронтового села Лобачеве під час спроби набрати безплатний номер екстреної служби можна додзвонитися до швидкої тимчасово окупованого Луганська. Ще один варіант отримати екстрену допомогу для мешканців таких селищ та сіл — набирати звичайні десятизначні номери операторів чи міські номери лікарень, дзвінки на які з мобільних телефонів можуть бути платними.

Читайте також: Документи, вода і транспорт — місія "Проліска" на Донбасі: "Официальный разговор" з Ігорем Колосовським

Медіа-партнери
Прямий ефір