Експерти з кібербезпеки: комп'ютери урядових структур США зламали розвідники Кремля

Фото: express-k.kz

"Навіть на перший погляд абсолютно очевидно, що операція "Сонячний вітер", або Solar Wind, має всі ознаки ретельно розробленої кібератаки, за якою стоїть ціла держава, або принаймні державні установи. Обчислювати подібні проникнення дозволяють спеціальні методи — ми вже застосовували їх під час так званих логістичних атак", — заявив 28 січня в програмі "Код безопасности" на телеканалі "Дом" співробітник Центру передового досвіду в галузі кіберзахисту НАТО Ян Вюнш.

За його словами, багато експертів дотримуються думки, що це була спецоперація, здійснена Росією. Провідні американські федеральні агентства заявили, що всі ці атаки були частиною спецоперації російського походження, зрежисованої російськими державними організаціями.

"Такі атаки повинні мати серйозні наслідки для їх режисерів і виконавців, — це необхідна умова для того, щоб ми були готові успішно відбивати подібні загрози в майбутньому", — акцентував співробітник Центру кіберзахисту НАТО.

Також він розповів, що Центр кібербезпеки НАТО, або Об'єднаний центр передових технологій кібероборони НАТО — це "хаб кібербезпеки, афілійований з НАТО, але який не є його безпосередньою частиною". Цю незалежну організацію заснували 29 нинішніх країн-членів Альянсу.

Повну версію програми можна подивитися на YouTube телеканалу "Дом".

Раніше Спецслужби США звинуватили Росію у масштабній кібератаці на урядові структури.

Читайте також: Можливість нормальних відносин РФ із США мінімальна: в ОП відреагували на розмову Байдена з Путіним

Медіа-партнери
Прямий ефір