Єдиний портал для викривачів корупції створять в Україні

Фото: zoda.gov.ua

Закон про організацію Єдиного порталу повідомлень викривачів корупції ухвалила під час засідання у четвер, 4 лютого, Верховна Рада.

Про це повідомляє "Дом".

Законопроєкт №3450 у другому читанні та в цілому підтримали 253 народних депутати.

"Законом внесено зміни до Закону України "Про запобігання корупції", якими передбачено створення правової основи для здійснення повідомлень викривачів через Єдиний портал повідомлення для належного та якісного упорядкування процедури розгляду повідомлень про корупцію", — йдеться на сайті ВР.

У документі встановлено, що повідомлення викривача повинне містити фактичні дані, які підтверджують вчинення корупційного або пов'язаного з корупцією правопорушення. Також ця людина повинна пояснити, звідки вона дізналася таку інформацію.

Як зазначається у пояснювальні записці до законопроєкту, Єдиний портал дозволить забезпечити високі стандарти захисту інформації, яка отримується від викривачів, і єдиний підхід до обробки повідомлень. Також існування порталу зменшить ризики несанкціонованого доступу до повідомлень, які отримуються від викривача, і дасть змогу зекономити кошти державного бюджету.

Згідно з документом, вноситься низка змін до Закону України "Про запобігання корупції", Цивільного процесуального кодексу, Кодексу адміністративного судочинства України, які передбачають, що викривачі матимуть право на захист у судах з боку адвокатів системи безоплатної правової допомоги.

Читайте також: Українська митниця повинна перестати бути годівницею для корупціонерів, — президент

Прямий ефір