Єдність від Маріуполя до Ізмаїла — мери міст Півдня України підписали комюніке (ВІДЕО)
На полях Міжнародного інвестиційного форуму "Південна стратегія розвитку", який проходить на Арабатській Стрілці, сьогодні, 11 червня, було підписано комюніке представників місцевого самоврядування, в якому підтверджується єдність позиції Півдня України. Про це розповів міський голова Нової Каховки Володимир Коваленко, інформує кореспондент телеканалу "Дом".
За словами Коваленка, Херсонська область, і Нова Каховка зокрема, — сьогодні на "передньому краї", зовсім близько до окупованого Криму. До Армянська в північній частині півострова — всього 55 км.
Володимир Коваленко наголосив, що президент Володимир Зеленський неодноразово бував у регіоні. При цьому мер впевнений, що не можна сподіватися й чекати, коли з Києва хтось приїде для розв’язання місцевих проблем, а потрібно розраховувати на свою відповідальність.
"Успішне село, місто, область — це гарант та база для всієї України... Головне — це земля, спокій, розвиток і майбутнє, за які ми з вами несемо відповідальність", — повідомив він.
Міський голова Нової Каховки зачитав спільне комюніке представників місцевого самоврядування — Херсонської, Миколаївської, Запорізької, Одеської та Донецької областей — яке було підписане на полях форуму. У документі підтверджується єдність позиції Півдня України — земель уздовж Азовського та Чорного морів, від Маріуполя до Ізмаїла.
"Наша єдність — результат спільного досвіду несправедливості, агресії, збитків і людських втрат, що були принесені у наш будинок озброєним конфліктом, розпочатим Російською Федерацією, і окупацією нею частини території України. Внаслідок російської агресії проти України, яка триває вже восьмий рік, жителі Півдня України живуть в постійній небезпеці, ризикуючи стати наступними її жертвами", — йдеться в тексті.
Також наголошується, що загроза ескалації агресії викликає відчутні втрати для економіки, стримуючи іноземних інвесторів і міжнародні фінансові організації, для яких регіон є територією додаткових економічних ризиків.
Представники місцевого самоврядування висловили впевненість, що "Кримська платформа" стане важливим кроком на шляху до деокупації Криму.
"Консолідація зусиль міжнародної спільноти під егідою "Кримської платформи" сприятиме подоланню негативного впливу окупації Кримського півострова Російською Федерацією на соціально-економічну, гуманітарну та екологічну ситуацію в південних областях України", — наголошується в комюніке.
Крім того, представники влади в спільній заяві наголосили на важливості уваги міжнародної спільноти до ситуації безпеки, важливості впровадження стратегії випереджального розвитку територій, прилеглих до тимчасово окупованого Криму.
Успішна реалізація тез з даного звернення дозволить забезпечити стабілізацію та прогресивний розвиток регіону Приазов'я й Причорномор'я, резюмують представники місцевого самоврядування у завершальній частині комюніке.
Читайте також: На реконструкцію злітної смуги Херсонського аеропорту спрямують 320 млн грн, — Самойленко
Нагадаємо, сьогодні, 11 червня, стартував другий день Міжнародного інвестиційного форуму "Південна стратегія розвитку", який проводять на Арабатській Стрілці в Херсонській області. На ньому презентують інвестиційні проєкти, які стануть основою для розвитку південних регіонів України. Телеканал "Дом" — інформаційний партнер заходу.
Всі новини форуму "Південна стратегія розвитку" — у спецрозділі "Форум на Арабатській Стрілці"