Дивовижна історія одеського кота Арсенія: як пів світу допомогло возз'єднатися сім'ї біженців з України

Арсеній та Агнесса. Скріншот: KRON4

Історії українських біженців, які тікають від війни — це історії випробувань, поневірянь і болю. Але є історії, що сповнені надії та віри в людство. Одна з таких — пригоди одеського кота Арсенія, який подолав 10 тисяч кілометрів, аби повернутись до своєї родини. Довелось перетнути пів Європи та Америки, але без допомоги добрих людей навряд чи це вдалося б. Яскравий приклад теорії шести рукостискань — у сюжеті "Ранку Вдома".

Все почалося вранці 24 лютого. Одеська родина Беженарів зібрала валізи й вирішила їхати з України рятуючи дітей від війни. З величезним жалем залишали вдома улюбленця — кота Арсенія. Його взявся доглядати родич. Коли родина опинилась у таборі для біженців у Бухаресті, то зателефонувала своїм майбутнім спонсорам зі США. Українців люб'язно погодився прийняти чоловік із Сан-Франциско. А далі починається дивовижна історія "шести рукостискань" — незнайомих людей, які допомогли українській родині перевести їхнього кота з Одеси до Сан-Франциско.

У літаку заплакана 10-річна Агнеса Беженар розповідала німкені-стюардесі про те, як вона сумує за Арсенієм. Бортпровідниця не лишилась осторонь дитячої проблеми та запустила ланцюжок допомоги. Вона зателефонувала своїй американській подрузі, теж стюардесі, яка давно займається волонтерством і рятує тварин. Американка своєю чергою написала повідомлення іншій волонтерці — з Гавайїв — із проханням доправити кота Арсенія до Сан-Франциско.

Наступним у ланцюжку був родич Беженарів, який доглядав Арсенія в Одесі й чітко виконував рекомендації волонтерів. Він зробив коту всі щеплення та оформив документи. Посадив Арсенія на мотоцикл й перевіз через кордон до Молдови. До Бухареста кота-мандрівника віз уже інший чоловік, який теж зголосився допомогти. Далі Арсеній потрапив до Греції, звідки його забрала до Сан-Франциско ще одна рятівниця тварин. Встиг Арсеній відвідати ще й Монреаль і Сіетл.

Агнеса зустрічає Арсенія. Скріншот: KRON4
Арсеній та Агнесса. Скріншот: KRON4

"Історія з Арсенієм справді чудесна, адже вона показує, як багато людей хочуть і можуть допомагати. У нашому районі, приміром, кожен донатить на підтримку українців. Коли дізналися, що дівчатка, котрі в нас живуть, гарно співають, то подарували їм фортепіано. Щось смачненьке приносять і Арсенію. Він тепер у нас загальний улюбленець", — розповів спонсор української родини у США Джефрі Пітерс.

Родина Беженар каже, що з приїздом їхнього Арсенія у будинку запанувала інша — справді домашня і жива — атмосфера. Тепер в одеського мандрівника з'явилася американська подружка, а 10-річна Агнеса, завдяки коту, вперше після від'їзду з Одеси може спокійно спати.

Арсеній (праворуч) із подружкою. Скріншот: KRON4
Арсеній та Агнесса. Скріншот: KRON4

Також цікаво:

Прямий ефір