Двоє COVID-хворих українських моряків застрягли на судні в Малайзії

Фото с сайта marinetraffic.com

Двоє українських моряків, у яких виявили коронавірус, застрягли разом з іншими членами екіпажу без допомоги на кораблі "SFL Kate" у водах Малайзії.

Про це повідомляє Радіо Свобода, інформує "Дом".

Деталі ситуації для видання розповів киянин Валерій Григор'єв, який працює на судні старшим механіком. Перші симптоми хвороби у себе він помітив з 1 на 2 січня — тоді у чоловіка піднялася температура. За п’ять днів, коли корабель наближався до Сінгапуру, хворих на його борту було уже восьмеро, при цьому п'ятеро із них мали температуру і погане самопочуття.

Члени екіпажу могли заразитися наприкінці грудня в Індонезії, коли вантажили на борт вугілля, припускає Григор'єв. У той період часу до них приїжджали двоє сторонніх інженерів.

Судно із хворими на борту Сінгапур не пустив у територіальні води.

"Ми там мали спорядження отримати, пальне. У Сінгапурі є офіс нашої компанії. Але влада країни сказала ні — і все. Єдине, що нам залишалось робити – у Малайзії, неподалік від Сінгапуру, кинути якір", — розповів українець.

Коли через кілька днів на борт піднялися малайзійські лаборанти, COVID-19 підтвердився у восьми з 21 члена екіпажу. Хворі намагалися домовитися із владою Малайзії, щоб їх забрали до місцевої лікарні, проте інша сторона затягує процес і не надає допомогу, зазначив киянин.

Валерій Григор'єв розповів, що хворіє уже десять днів, і краще йому не стає. В іншого українця хвороба протікає у легшій формі, температури у нього немає.

Українці уже зверталися до Посольства України у державі. Там їм пообіцяли надати допомогу.

У Міністерстві закордонних справ уже відреагували на подію. Як повідомив речник МЗС Олег Ніколенко у Twitter, Посольство України в Малайзії перебуває на зв’язку з моряками.

"Посольство України в Малайзії на зв’язку з українськими моряками. У взаємодії із судновласником в терміновому порядку опрацьовується можливість відвідання корабля лікарем для надання невідкладної медичної допомоги", — зазначив Ніколенко.

Нагадаємо, раніше з лівійської в'язниці повернулися четверо українських моряків.

Читайте також: Онлайн-саміт щодо боротьби з коронавірусом проведуть у ЄС

Медіа-партнери
Прямий ефір