ДП "МПІУ" стало співорганізатором форуму "26-2-14: Війна почалась у Криму"

До десятої річниці окупації Криму відбувся форум "26-2-14: Війна почалась у Криму", покликаний нагадати усьому світу, що російська агресія проти України розпочалася з окупації Криму у 2014 році й тільки зі звільненням, подальшою реінтеграцією Криму війну буде завершено.

Одним з акцентів форуму стала увага до порушень окупаційною владою прав людини в Криму. Президент України Володимир Зеленський у відеозверненні до учасників форуму наголосив, що відтоді, як 10 років тому Крим незаконно окупувала Російська Федерація, на півострові почалися переслідування, репресії та приниження людей, і ми маємо боротися за повне відновлення сили міжнародного права щодо Криму, а отже, і будь-якої іншої землі.

"Війни завершуються по-справжньому, коли зло, яке їх породило, вдається загасити. Саме тому відчуття справедливості й прагнення миру мають йти поруч. Це вимагає, зокрема, не забувати про Крим, боротися за нього", — зазначив Володимир Зеленський.

Захід був організований представництвом президента України в Автономній Республіці Крим, Кримською платформою, Державним підприємством "Мультимедійна платформа іномовлення України" та Фондом "Партнерство задля стійкості України". Трансляція наживо відбулась на YouTube-майданчиках ДП "МПІУ" UATV.Українською та UATV.English. Модераторами "26-2-14: Війна почалась у Криму" стали ведучі телеканалу українського іномовлення FREEДОМ Ксенія Смирнова та Олег Борисов.

"Дякую за довіру в модерації дискусійної панелі "Крим і Формула миру. Чому деокупація півострова — не лише про територіальну цілісність України". Важливо транслювати голос українського Криму на всіх майданчиках, аби нагадувати світові про історію початку фактичної війни путінської Росії проти незалежної України і про перше ганебне руйнування системи міжнародного права, що відкриває скриньку Пандори для диктаторських режимів в інших регіонах", — прокоментувала Ксенія Смирнова.

В рамках панельних дискусій учасники форуму — державні високопосадовці, народні депутати, дипломати, історики, українські та іноземні експерти — обговорили питання того, як "кримський контекст" включений у Формулу миру, що Україна робить для реінтеграції півострова вже сьогодні, якими є пріоритети в умовах тимчасової відсутності контролю, чому деокупація півострова — не лише про територіальну цілісність України та інші питання.

"Максимальна консолідація навколо України за всіма аспектами, за всіма напрямами. Насамперед, це зброя, фінанси — тут не треба соромитися. Вони просто повинні думати про те, що зобов’язані рятувати свої країни і свої народи, і в них немає іншого вибору, окрім як починати рятувати себе з оборони України", —наголосив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

У форумі, зокрема, взяли участь  керівник Офісу президента Андрій Єрмак, голова Верховної Ради Руслан Стефанчук, постійна представниця президента в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева, надзвичайний і повноважний посол Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії в Україні Мартін Гарріс, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, голова Українських студій у Кембриджському університеті Рорі Фіннін, видавець журналу Business Ukraine Пітер Дікінсон та інші. 

26 лютого, у День спротиву окупації Криму, російськомовний телеканал FREEДОМ, який входить до складу ДП "МПІУ", провів спеціальний інформаційний марафон "10 років Кримського спротиву російській окупації". Також редакція FREEДОМ, підготувала низку матеріалів та сюжетів, які були представлені до 10-х роковин окупації Криму. Зокрема, в ефірі та на діджитал-майданчиках FREEДОМ відбувся показ проєкту власного виробництва телеканалу FREEДОМ"Спеціальний репортаж" про зрадників, які допомагали в захопленні та окупації Криму, переслідування та репресії незгодних з окупаційним режимом, знищення кримськотатарської ідентичності, а також героїчний спротив кримчан. Випуск був представлений англійською мовою для глядачів UATV English та арабською мовою для глядачів UATV Arabic.

Прямий ефір