Досягнення і перемоги України: згадаймо найкращі новини 2022 року

Українці завжди серед темряви бачать світло. Треба помічати і гарні новини, а такі у 2022 році теж були. "Тихий вечір з Оленою Кравець" та креативне об'єднання War Against War пропонують їх згадати.

Січень

Компанія SpaceX вивела на орбіту український супутник "Січ-2-30", а флагман українського науково-дослідного флоту криголам "Ноосфера" вирушив у свій перший рейс до Антарктиди. 

Лютий

Активізувалися повідомлення про неминуче вторгнення Росії, але замість цього 16 лютого лижний акробат Олександр Абраменко виборов першу медаль для України на Олімпіаді в Пекіні. 

Читайте також: Перемоги, натхненні успіхами ЗСУ: пригадуємо досягнення українських спортсменів у 2022 році

24 лютого наші уявлення про хороші новини змінилися назавжди. То був жахливий день, проте саме тоді у відповідь на пропозицію від крейсера "Москва" не чинити опір український прикордонник Роман Грибов відповів "Русский военный корабль, иди на ***". В цей момент була сформульована головна теза нашого опору окупанту. Бажаючих чинити опір зі зброєю в руках виявилося більше, ніж місць у військах. Вся Україна захоплювалася "привидом Києва". Вже згодом ми дізналися, що це збірний образ пілотів 40-ї бригади тактичної авіації Повітряних сил. 

Боролися всі. Наприклад, роми з Херсонщини за допомогою трактора вкрали ворожий танк і передали його ЗСУ. 

27 лютого у нашої боротьби з'явилася головна пісня — "Ой у лузі червона калина". 

Березень

Українці зламали всі плани розсіян. Одні без зброї перешкоджали руху танків та виходили на мітинги в окупованих містах Інші знайшли себе у волонтерстві. В той же час десь у паралельному всесвіті продовжувалось життя. Збірна України здобула 29 медалей на Паралімпіаді-2022. Це найкращий результат в історії України. 

Відбулося перше знайомство з Патроном — псом-винюхувачем вибухівки і талісманом ДСНС. 

Читайте також: Якою мовою гавкає пес Патрон — відповідь його господаря Михайла Ільєва

Інший генератор ідей для мемів — Олексій Арестович став головним заспокійливим України. Принаймні на два-три тижні. Українці потроху знову навчилися посміхатися. Одним із тих, хто нас смішив, став другий кривавий диктатор сучасності з його "А я сейчас вам покажу, откуда на Беларусь готовилось нападение". 

Квітень

Повністю звільнені Київщина, Житомирщина, Чернігівщина і Сумщина. Після цього українці більше не мали жодних сумнівів у власній перемозі. Сумніви зникли і у західних лідерів, а кожний їхній візит давав наснагу. Кілька разів мав змогу оцінити усі плюси "Укрзалізниці" тодішній прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон. 

Затримано Віктора Медведчука. Згодом одного маленького Вітю обміняли на 200 українських героїв. Вітя нарешті приніс користь своїй державі. 

Горезвісний "хлопок" з пропагандистських ЗМІ відтепер і назавжди залишиться в історії як "бавовна". А крейсер "Москва" втомився і приліг на дно. Йому наданий статус об'єкта підводної культурної спадщини України за номером 2064. Також цього місяця світ сколихнуло слово Brave та фраза Be Brave Like Ukraine. Маркетингова кампанія української сміливості облетіла весь світ. Бути сміливим, як Україна, захотілося і світовим зіркам, які поїхали в Україну, — актору і режисеру Шону Пенну, Еджу та Боно з гурту U2, актору і режисеру Бену Стіллеру, засновнику Virgin Group Річарду Бренсону, акторці Джесіці Честейн. А Анджеліну Джолі не бачив лише той хлопчик з львівської кав'ярні. 

Травень

Президент США Джо Байден підписав указ про надання Україні ленд-лізу. Поїзд "Київ — Івано-Франківськ" офіційно став "Стефанія експресом", бо Kalush Orchestra виграла Євробачення. Музиканти продали головний приз та зібрали 900 тисяч доларів на купівлю безпілотників. 

Захисник "Манчестер Сіті" та нашої збірної Олександр Зінченко став чотириразовим чемпіоном Англії, а наш воротар Андрій Лунін виграв Лігу чемпіонів у складі "Реалу".

Червень

Євросоюз проголосував за надання Україні статусу країни-кандидата на вступ до ЄС. Тим часом на фронт прибули РСЗВ HIMARS. Ми зрозуміли дві речі: "Хаймарси" круті і "Хаймарсів" треба більше.

За допомогою акції "Народний Байрактар" ми купили супутник. Запланований на сім днів збір на три "Байрактари" завершився за три дні і чотирма "Байрактарами", які ми отримали безкоштовно. 

30 червня "в якості жесту доброї волі", як кажуть на РФ, Росія залишила острів Зміїний.

Липень

Борщ — наш. Українську страву визнали об'єктом культурної спадщини ЮНЕСКО.

Українка Марина В'язовська стала другою жінкою в історії, яка отримала найпрестижнішу математичну нагороду. Її ще називають Нобелівською премією з математики.

Серпень 

Українські журналісти, фотографи та ЗМІ отримали всі п'ять нагород Free Media Award.

16 серпня сталася "бавовна" на аеродромі Бельбек у Криму і ми почули "Вообще не хочу уезжать из Крыма, из Алушты". Цього ж дня Олександр Усик вдруге переміг Джошуа і закріпив за собою статус чемпіона світу у суперважкій вазі.

Вересень

Всі чекали контрнаступ на Півдні, а він стався на Харківщині — область була звільнена. Тим часом росіяни продовжили знищувати свої об'єкти недопалками. Президент Зеленський порадив їм припинити палити там, де попало, а натомість палити там, де ще не попало.

21 вересня відбувся один із найбільших обмінів, в результаті якого з полону звільнили азовців. Але ми пам'ятаємо про тих, хто ще досі не вдома. 

Жовтень

8 жовтня стався вибух на Керченському мосту. Міст обвалився частково, та українці святкували на повну. 

Листопад

Українська кліпмейкерка Таня Муіньо знову номінована на "Греммі" — за кліп Гаррі Стайлса на трек As It Was. Результат дізнаємося 5 лютого 2023 року.

А от звільнення Херсона вже сталося — чергова велика перемога на фронті. 

Грудень

Вперше через 100 років український "Щедрик" знову прозвучав у стінах легендарного нью-йоркського Карнеґі-холу, де американці колись вперше почули цю композицію. 

Українська драма "Клондайк" про війну з РФ та збиття Боїнга -777 МН-17 увійшла до лонг-листа претендентів на премію "Оскар". Наші фільми представлені на головних кінофестивалях світу в небувалі кількості. 

Україна вперше в історії отримала Нобелівську премію миру, а українська мова вперше пролунала на офіційній церемонії вручення премії. 

Президент Володимир Зеленський і Дух України стали людиною року за версією журналу Time. Тепер на обкладинці журналу були Вінстон Черчилль, Альберт Ейнштейн і ми — українці. Кінець року — Білий дім і Конгрес аплодують президенту України стоячи. А наміри продовжувати допомагати нам до перемоги вкотре затверджено.

У новорічному випуску "Тихого вечора з Оленою Кравець" — теплі побажання від наших воїнів, волонтерів, зірок, зворушливі музичні номери і знакові гості. До Олени Кравець завітали військовий скрипаль Мойсей Бондаренко, гурт KAZKAДмитро ШуровMONATIK, театр-студія "Ґердан", боєць Олександр "Alex" Ляшук та його "котячий КПП", ZLATAOGNEVICH і OTOYВасиль Байдак, гурт TvorchiWellboy і дивовижний хлопчина Леон, чиє виконання "Ой, у лузі червона калина" у квітні вразило всіх українців, а також спеціальний гість — Святий Миколай.

Ще цікаве з "Тихого вечора з Оленою Кравець":

Прямий ефір