Донбас, "Кримську платформу" та нові санкції ЄС проти Росії обговорили Кулеба та Боррель

Жозеп Боррель (слева) и Дмитрий Кулеба (справа). Фото: mfa.gov.ua

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба та віцепрезидент Єврокомісії Жозеп Боррель у телефонній розмові скоординували позиції напередодні візиту глави європейської дипломатії до Росії. Про це повідомляє "Дом" з посиланням на пресслужбу МЗС України.

Високий представник ЄС запевнив очільника МЗС України, що поки Росія повністю не виконає свої зобов’язання за Мінськими домовленостями політика ЄС щодо РФ не зміниться.

"Наша розмова надсилає чіткий сигнал, що політика України та ЄС щодо Росії скоординована, а Київ та Брюссель поділяють спільне бачення стратегічних підходів щодо РФ", — підкреслив Кулеба.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба порушив питання застосування проти Росії нових санкцій ЄС, зокрема щодо винних у переслідуваннях українців в окупованому Криму.

Читайте також: Для залучення США до Нормандського формату необхідний компроміс, — Кулеба (ВІДЕО)

Дипломати приділили увагу запуску "Кримської платформи" та підтримці цієї ініціативи з боку ЄС. Також обговорили ситуацію в окупованому Криму та стан врегулювання конфлікту на Донбасі у рамках Нормандського формату та Тристоронньої контактної групи.

Окремою темою розмови стала підготовка до засідання Ради асоціації "Україна – ЄС", яке відбудеться 11 лютого у Брюсселі, та запланований на 2021 рік саміт Східного партнерства.

"Жозеп Боррель підтвердив свій намір здійснити візит до України включно з відвіданням лінії зіткнення на Донбасі", — зазначили в МЗС України.

Читайте також: Нікому не заборонено писати фантастичні романи, — Кулеба прокоментував так звану доктрину "Русский Донбасс"

Нагадаємо, Європейський суд з прав людини 14 січня виніс перше рішення у справі "Україна проти Росії" щодо Криму. Суд визнав скаргу України "частково прийнятною".

Прямий ефір