Документальна стрічка "Королева амбулансу" — пам'ять про загиблу від російської ракети лікарку "Охматдиту"

Оксана Леонтьєва. Скриншот: kanaldim.tv

Команда платформи пам'яті "Меморіал" за рік створила 18 документальних фільмів про загиблих від російської агресії українців. Одна зі стрічок — про лікарку з "Охматдиту" Оксану Леонтьєву. Як відбувалася робота над фільмом "Королева амбулансу" та чому необхідно створювати такі проєкти, дізнавайтеся у матеріалі "Ранку Вдома".

10 жовтня 2022 року — мільйони українців розпочинають іще один день в умовах повномасштабної війни. Чергова сирена сповіщає про повітряну атаку. Росія завдає масштабного ракетного удару по десятках міст країни, зокрема й Києву. Одна з ракет падає в центрі столиці — на бульварі Шевченка. Цієї страшної миті ним їде лікарка Охматдиту Оксана Леонтьєва. Вона відвезла п'ятирічного сина до садочка і примусила рятувати життя своїх маленьких пацієнтів. Але російська ракета не лишила шансів. Машина жінки згоріла за лічені хвилини.

Віддати шану Оксані Леонтьєвій і зберегти пам'ять про лікарку вирішила команда платформи пам'яті "Меморіал". Документальний фільм про неї став частиною циклу кінострічок, над яким від початку повномасштабної війни працює колектив проєкту.

"Протягом минулого року платформа пам'ять "Меморіал" створила понад 18 документальних фільмів про українців, які загинули від рук росіян під час повномасштабного вторгнення. Серед наших героїв — Оксана Леонтьєва лікарка "Охматдиту", яка загинула під час російської атак на Київ. Вона стала однією зі знакових фігур цієї війни, однією з людей, про яких багато говорили. Її втрата відчутна", — розповідає співзасновниця платформи пам'яті "Меморіал" Гаяне Авакян.

Команда "Меморіалу" працювала над фільмом три місяці, проводила час разом із родиною Оксани Леонтьєвої, її колегами та друзями. Автори записали години важких інтерв'ю, пропустили історію лікарки через власні серця.

Оксана Леонтьєва була унікальним спеціалістом. Вона займалася трансплантацією кісткового мозку. За 11 років роботи в "Охматдиті" врятувала десятки дитячих життів. Пацієнти та колеги з любов'ю і повагою згадують лікарку.

За рік до трагедії Оксана Леонтьєва втратила чоловіка і сама виховувала п'ятирічного сина. Ворожа ракета залишила хлопчика сиротою. Відтепер його виховують батьки Оксани, які знайшли в собі сили взяти участь у зніманнях і прийти на прем'єрний показ стрічки.

Оксана Леонтьєва — одна з жертв безпідставної російської війни проти України. Але завдяки цьому фільму пам'ять про лікарку житиме вічно.

"Головна місія "Меморіалу" — це перетворювати цифри статистики загиблих на історії людей, розказати якомога більше живих спогадів про тих, хто загинув під час цієї війни. Ми хочемо, щоб про Оксану Леонтьєву пам'ятали як про дуже крутого фахівця, який врятував життя людей. Ми хочемо, щоб її пам'ятали, як дуже людяна лікарка, яку любили, дружину, яку любили, маму, яку любили. Власне, це мета всіх наших фільмів показати особистість людини, яку ми втратили", — резюмує Гаяне Авакян.

Побачити документальну стрічку "Королева амбулансу" та ближче познайомитися з трагічною історією лікарки можна буде на офіційному YouTube-каналі платформи пам'яті "Меморіал".

Читайте також: Проєкт про дружин загиблих героїв — фотовиставка "Наодинці"

Прямий ефір