До 7 млн дол. на місяць заробляють на переведенні в готівку грошей в ОРДЛО, — Лисянський

Павел Лисянский. Фото: radiosvoboda.org

Переведення в готівку фінансових коштів — один із найприбутковіших видів діяльності в ОРДЛО (окремі райони Донецької та Луганської областей). Місячний дохід становить до 7 млн дол. Про це у програмі "На самом деле: Донбасс" телеканалу "Дом" повідомив правозахисник, засновник громадської організації "Східна правозахисна група" Павло Лисянський.

"Дохід від переведення в готівку коштів, за нашими підрахунками, становить від 5 до 7 млн дол. на місяць. І це все контролюють окупаційні адміністрації", — сказав Лисянський.

Послугами центрів з переведення в готівку коштів в ОРДЛО, зокрема, користуються пенсіонери, які отримують на банківські карти українську пенсію. У зв'язку з обмеженням окупаційною владою перетину лінії зіткнення, у людей немає іншої можливості зняти гроші з карток.

За словами Лисянського, розмір комісії за переведення в готівку коштів в ОРДЛО може досягати 20% (зазначимо, що за інформацією жителів Донецька, в основному комісія становить 3-7%).

Правозахисник вважає, що окупаційні адміністрації, Російська Федерація повноцінно не відкривають контрольні пункти в'їзду-виїзду (КПВВ) зокрема задля того, щоб продовжувати заробляти на таких центрах із переведення в готівку коштів.

"Їм вигідно, щоб люди не приїжджали на територію України. В цьому є ще економічна складова, тому що величезна кількість людей отримує пенсії на тимчасово окупованих територіях, вони користуються послугами місцевих "обнальщиків". Там діє ціла система цього переведення в готівку грошей", — розповів Павло Лисянський.

Повна версія інтерв'ю: Чи є олігархи в ОРДЛО: інтерв'ю з правозахисником Павлом Лисянським

Прямий ефір