"Для мене співати зараз — значить, що я живу тут і тепер": лідер "Другої ріки" Валерій Харчишин у програмі #Муз_Оборона

Валерій Харчишин. Фото: kanaldom.tv

У суботу, 17 вересня, на каналі "Дом" стартував культурологічний проєкт #Муз_Оборона про історію створення пісень, народжених війною. Героєм другого випуску став лідер рок-гурту "Друга ріка" Валерій Харчишин.

Українські рокери, гурт "Друга ріка" вже 25 років є одними з найпопулярніших в Україні. Музикантів поєднує не лише сцена, але й міцні дружні стосунки. З початком повномасштабної війни хлопці дають благодійні концерти у різних країнах світу та продають свої музичні інструменти задля допомоги ЗСУ.

Лідер гурту пригадує, як у перші дні війни намагався звертатися до родичів, знайомих, колег у Росії, навіть записав до них відеозвернення російською мовою. Але потім зрозумів марність цього, адже українці та росіяни — дуже різні.

Харчишин з "Другою рікою" планує зібрати 100 тисяч гривень для ЗСУ і в якості лота музикант виставив свою трубу. Раніше, виступом у Дніпрі хлопці зібрали кошти на карету швидкої допомоги, збирали й на автономні електростанції.

"24 лютого я прокинувся з передчасним світанком від російських ракет. Перша думка — треба рятувати дітей, поїхав до них в Гостомель. Поки їхав, зафіксував декілька гелікоптерів, потім побачив в районі Гостомельського аеродрому вибухи та дим. Я це все відзняв своїм родичам і знайомим, які знаходяться в Росії. Думав, що буде досить переконливо для них. Реакція була приголомшлива, типу: "Я слышал, что началось, но я в это не верю", — розповідає Харчишин.

Цю різницю у сприйнятті дійсності музикант передав у композиції "Чи ти чув". Пісню, створену спільно з Ростиславом Домішевським, гурт "Друга ріка" вперше виконав у квітні та присвятив захисникам "Азовсталі" та всім маріупольцям.

Група "Друга ріка". Фото: kanaldom.tv

Старший син Валерія Харчишина — 25-річний Дмитро — ще на початку війни вирішив піти служити у ЗСУ. Для музиканта це стало несподіванкою.

"Намагався не плакати, триматися як батько. Я сказав: "Ти дорослий, сину. Це твоя країна і це твій вибір". Коли побачив його втретє після початку служби, до мене вийшов мужній чоловік. Мужності в його очах було більше, ніж у моїх",  — говорить музикант.

Валерій Харчишин зі старшим сином Дмитром, березень 2022 року

З болем в очах згадує Харчишин свій гостомельський будинок, який наразі знищено. Його музикант будував самотужки. Тепер залишилася тільки пам'ять.

Те, що залишилося від будинку Валерія Харчишина

"Для мене співати зараз — значить, що я живу тут і тепер. Ми обов'язково переможемо", — впевнений фронтмен "Другої ріки".

Читайте також: "Державу будує військо і мистецтво": Артем Лоїк та Абіє у програмі #Муз_Оборона

Дивіться програму #Муз_оборона на каналі "Дом" щосуботи та щонеділі о 17:30, а також на сайті та на YouTube-каналі "Дом".

Медіа-партнери
Прямий ефір