Держава видала 5203 житлові сертифікати на понад 9 мільярдів гривень

Житлові сертифікати в "Дії". Ілюстрація: diia.gov.ua

Держава видала 5203 житлових сертифікати на суму понад 9 мільярдів гривень. 1906 українських родин вже стали власниками нового житла, з посиланням на слова голови Комітету Верховної Ради з організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олени Шуляк в інтерв'ю "Українському радіо" інформує "Дім".

"З початку року стартувала програма, яка стосується компенсації за знищене житло. Торік активно працював етап, коли люди отримували компенсації за пошкоджене житло, а цей рік у нас в активній фазі саме для тих, хто має зруйноване житло. Станом на сьогодні в топі за кількістю заяв — це Харківська, Київська, Миколаївська, Донецька і Чернігівська області", — зазначила Шуляк.

За словами голови комітету ВР, надійшло вже понад 12 000 заяв від людей. Шуляк закликає українців звернутися до нотаріуса, ЦНАПу або до державного реєстратора і перевірити, чи внесені дані до Державного реєстру речових прав.

"Станом на сьогодні вже можемо підбити певні підсумки. Видані 5203 житлових сертифікати на суму понад 9 мільярдів гривень. Середня сума сертифіката — 1,7 мільйона гривень. Бачимо вже перші домівки, які отримали українські родини, що мали зруйноване житло. 1906 таких українських родин вже стали власниками нового житла", — розповіла вона.

Шуляк нагадала, що коли людина користується програмою "єВідновлення", то самостійно обирає населений пункт, де вона захоче обрати житло. Чи це буде вторинний ринок (квартира чи будинок), чи інвестиція в первинний ринок — тут держава навіть не дає жодних рекомендацій, а повністю виконує вибір людини.

9 квітня Комітет разом із партнерами починає великі публічні консультації щодо зміни підходів у житловій політиці держави. Вони відбудуться у кілька етапів для того, щоб зрозуміти, яким чином на законодавчому рівні закріпити можливість доступного житла для українців. Шуляк вважає, що грамотна житлова політика стане основою того, щоб повертати українців додому з-за кордону.

"Як я люблю говорити, в українців є три мрії. Перша мрія — це якнайшвидше Перемога. Друга мрія — мати гідну роботу з гідною оплатою праці. І, звичайно, власна домівка. Вирішення житлового питання теж входить у цю мрію кожного українця. Тому що, якщо всі ці речі будуть реалізовані, то людина може працювати, реалізовувати свій власний потенціал на благо своєї громади, своєї країни", — зазначила Шуляк.

Читайте також: На деокупованій Херсонщині за рік відновили десяту частину всіх пошкоджених Росією об'єктів

Прямий ефір