День Збройних сил України та день народження Миколи Амосова — 6 грудня в історії

Зустрічаємо середу, 6 грудня, з "Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії".

6 грудня 1768 року в Единбурзі вийшло перше видання "Британіки" — найстарішої англомовної енциклопедії. Довідник друкувався упродовж 244 років, після чого видавці надали перевагу електронній версії. Серед авторів "Британіки" — відомі науковці, зокрема, лауреати Нобелівської премії.

Цього дня виповнюється 152 роки від дня народження українського письменника, поета та публіциста Миколи Вороного. Він був одним із засновників Української Центральної Ради, а також написав патріотичний вірш "За Україну!". Ця поезія стала символом українського опору на війні. Пісню на слова Вороного співали Українські Січові Стрільці по всій Україні.

6 грудня 110 років тому народився найвідоміший у світі кардіохірург Микола Амосов. Він першим в Україні почав проводити операції на серці. Розробив понад 20 медичних приладів і врятував чимало життів. Та найголовніше досягнення Амосова — розробка і впровадження антитромботичних протезів серцевих клапанів.

6 грудня 1956 року вперше приготували "Київський торт". Існує версія, що він з'явився через помилку кондитерів. Нібито вони вчасно не поставили в холодильник підготовлений для бісквіта яєчний білок. Аби уникнути догани від керівництва, вирішили робити торт з того, що є. Хай там як, майстрам вдалося створити справжній кулінарний шедевр.

6 грудня — День Збройних Сил України. Святковий день на честь ЗСУ був створений 1993 року постановою українського парламенту. Дякуємо воїнам, які щодня захищають нашу рідну землю від ворогів.

Більше про цей день в історії дивіться у матеріалі програми "Ранок Вдома"!

Прямий ефір