День єднання в Україні та патент на нейлон — 16 лютого в історії 

Зустрічаємо п'ятницю, 16 лютого, з "Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії". 

16 лютого 1923 року знайдено саркофаг фараона Тутанхамона, а у ньому мумію давньоєгипетського правителя та золоту посмертну маску. Визначне археологічні відкриття зробив англієць Говард Картер. Саркофаг знаходився в усипальниці Тутанхамона в Долині Царів на західному березі Нілу. Усього всередині гробниці виявили близько 3 500 унікальних предметів старовини. Більшість інших артефактів наразі зберігаються в Каїрському національному музеї. Саркофаг Тутанхамона залишався у Долині царів. 

Цього дня 1937 року запатентували нейлон. Синтетичне волокно отримав американський хімік Воллес Карозерс. Головними перевагами матеріалу були міцність та тонкість. Вже за два роки у продажу з'явилися нейлонові панчохи, які мали неймовірний успіх. Під час Другої світової війни нейлон використовували навіть у виробництві парашутів. Наразі його застосовують в різноманітних промислових цілях, переважно у виробництві одягу та текстилю. 

56 років тому в американському штаті Алабама розпочала роботу перша телефонна служба порятунку 911. Цей номер досі набирають під час надзвичайних ситуацій, які загрожують життю, здоров'ю чи майну людини. Спочатку комбінацію 911 у дим запропонували пожежники США для повідомлення у разі займання, а з часом її почали використовувати як універсальний номер екстреної допомоги. Невдовзі цю практику перейняли й інші країни. 

16 лютого 2005 року набрав чинності Кіотський протокол. Його підписали представники 159 країн на екологічній конференції у Японії. Документ сприяв скороченню викидів парникових газів в атмосферу задля уникнення катастрофічного потепління на Землі. Кіотський протокол у 2020 році замінила Паризька кліматична угода. 

Цього дня українці відзначають День єднання, який запровадив президент Володимир Зеленський на тлі загрози російського вторгнення. Головна мета цього дня — продемонструвати єдність українського народу. Атрибути свята — вишиванка, прапор та жовто-блакитна стрічка.

Більше про цей день в історії дивіться у матеріалі програми "Ранок Вдома"!

Медіа-партнери
Прямий ефір