День рідної мови, рекорд Бубки та випуск Polaroid для миттєвих знімків — 21 лютого в історії 

Зустрічаємо середу, 21 лютого, з "Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії". 

21 лютого 1947 року з'явилася фотокамера Polaroid для миттєвих знімків. На засіданні Американського оптичного товариства у Нью-Йорку її продемонстрував Едвін Ленд. Апарат менш ніж за хвилину сам здійснював зйомку, проявлення і друк чорно-білих фотографій. Розробка камери тривала кілька років, а на її створення Ленда надихнула донька, яка засмутилася, дізнавшись, що для проявлення фотознімків потрібен час. 

У світі сьогодні відзначають День рідної мови. Ця дата присвячена трагічним подіям у Бангладеш 1952 року. Тоді влада придушила акцію проти заборони бенгальської мови в країні. Кілька людей загинуло. Мета цього дня — захист мовної та культурної різноманітності. ЮНЕСКО констатує, що у світі налічується близько 600 мов. 43% з них — на межі зникнення. 

21 лютого 1992 року Рада Безпеки ООН ухвалила рішення про введення миротворчих військ до Югославії. Метою цього було сприяння політичному врегулюванню югославського збройного конфлікту та захист цивільного населення. Його спричинило прагнення незалежності країн тодішньої союзної республіки Югославії. Завершити югославські війни, які тривали протягом десятиліття і стали одними з наймасштабніших збройних конфліктів XX століття, вдалося тільки після втручання сил НАТО. 

Цього дня 1993 року був встановлений світовий рекорд зі стрибків з жердиною в закритих приміщеннях. У Палаці спорту Дружба в Донецьку висоту в 6 метрів 15 сантиметрів подолав український легкоатлет Сергій Бубка. Рекорд протримався 21 рік, допоки його не побив французький спортсмен Рено Лавіллені. 

29 років тому вперше в історії людина перетнула Тихий океан на повітряній кулі. З шостої спроби це вдалося американському мільярдеру, авіатору та мандрівнику Стіву Фоссету. Повітряна куля злетіла з Південної Кореї й успішно приземлилася в Канаді. Загалом на рахунку Фоссета 116 рекордів, встановлених на повітряних кулях, літаках, вітрильних яхтах, планера і дирижаблях. Щонайменше 60 з них досі неперевершені. У 2007 році Фоссет загинув в авіакатастрофі. Він керував літаком, який розбився за нез'ясованих обставин. 

Більше про цей день в історії дивіться у матеріалі програми "Ранок Вдома"!

Медіа-партнери
Прямий ефір