День народження Володимира Зеленського та відкриття першої Зимової Олімпіади: 25 січня в історії

Зустрічаємо середу, 25 січня, разом із "Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії".

25 січня 1882 року в Англії народилася одна з кращих романістів XX століття Вірджинія Вульф. З дитинства дівчина страждала від нервових зривів. Університетської освіти не отримала, самостійно вивчала давньогрецьку мову і багато читала. Свій перший роман Вульф опублікувала в 1915 році, а за 10 років випустила найвідоміший — "Місис Делловей". У жовтні 2005 року роман «Місис Делловей» увійшов у список 100 кращих англомовних романів, написаних після 1923 року, за версією Times. У своїй творчості Вульф втілювала феміністичні ідеї. Найвідоміші свої романи письменниця писала у власному будинку. Книги Вульф перекладені 50 мовами світу, а також успішно екранізовані.

Цього дня 99 років тому у французькому Шамоні відбулася церемонія відкриття перших в історії Зимових Олімпійських ігор. Ініціатором проведення змагань був Міжнародний олімпійський комітет. Попри те, що подібні змагання вже існували. В той час у Стокгольмі активно проводились Північні ігри, учасниками яких були спортсмени виключно зимових видів спорту. У 1924 році Літня олімпіада проходила у Франції, тому французи запропонували провести її зимові змагання. Олімпійський комітет погодився, проголосивши захід Тижнем зимового спорту, який на той момент ще не мав статусу Олімпіади. Змагання відбувалися в період з 25 січня по 5 лютого. Учасниками перших зимових Олімпійських ігор були 258 спортсменів з 16 країн. Вони виступали у дев'яти видах спорту.

45 років сьогодні виповнюється чинному президентові України Володимиру Зеленському. Він народився у Кривому Розі й з дитинства захоплювався творчістю. У студентські роки став учасником команди КВК, згодом заснував успішний гумористичний проєкт "Студія Квартал-95". А у 2019 році став шостим президентом України. В надзвичайно складний для України час Зеленський гідно представляє нашу країну на міжнародній арені, а силою його духу захоплюється весь світ. Виступ українського президента розбирають на цитати, про нього видають книги, знімають фільми, випускають комікси. Британський журнал Time наприкінці 2022 року назвав Володимира Зеленського людиною року.

Більше про цей день в історії дивіться у матеріалі програми "Ранок Вдома"!

Медіа-партнери
Прямий ефір