День народження Володимира Симиренка та найпотужніше бомбардування Лондона: 29 грудня в історії

Зустрічаємо четвер, 29 грудня, разом із "Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії".

29 грудня 1891 року народився український вчений селекціонер Володимир Симиренко. Його батько — Лев, вивів знаменитий сорт зелених яблук. Найбільша заслуга вченого — створення першої в Україні садової станції, яка стала не лише головним науковим центром країни, а й однією з найкращих у світі. Також Симиренко заклав основи вирощування плодово-ягідних культур. У своїх наукових працях, а їх понад 200, він підкреслював, що садівництво слід розвивати на основі місцевих сортів. За що неодноразово був заарештований за звинуваченням у диверсійні діяльності. У віці 47 років Симиренка розстріляли за наказом радянської влади.

29 грудня 1940 року Лондон піддався найбільшому бомбардуванню під час Другої світової війни. Німецька авіація скинула на столицю Сполученого Королівства кілька десятків тисяч бомб. Наслідки були жахливими. Історичний центр міста згорів дотла, а жертви обчислювалися тисячами. Бомбардування Лондона тривало до травня 1941 року. Єдиним порятунком для місцевого населення від повітряних нальотів стало лондонське метро.

У цей день у 2013 році легендарний німецький гонщик "Формули-1" Міхаель Шумахер отримав важку черепно-мозкову травму. Під час катання на лижах в Альпах він втратив рівновагу, впав і вдарився головою об камінь. Шолом Шумахера розколовся навпіл. Гонщику провели дві операції й на тривалий час ввели в штучну кому. Нині Шумахер продовжує лікування, але вірогідної інформації про стан його здоров'я — немає.

Більше про цей день в історії дивіться у матеріалі програми "Ранок Вдома"!

Медіа-партнери
Прямий ефір