День народження Роберто Каваллі та G7: 15 листопада в історії

Зустрічайте вівторок, 15 листопада, разом із "Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії".

15 листопада 1988 році вперше і востаннє вивели на орбіту радянський космічний корабель багаторазового використання "Буран". Рік потому США запустили свій Space Shuttle Atlantis 5th. З 14 на 16 листопада 2022 року перенесли місію NASA на Місяць "Артеміда-1" через ураган "Ніколь" на узбережжі Флориди. Якщо цього разу все піде за планом, люди вперше за півстоліття повернуться на Місяць. 

15 листопада 1904 року запатентували бритву зі змінними лезами. Її придумав американець Кінг Жиллетт. Під час гоління він виявив, що бритва вкотре притупилася, і страшенно розлютився. Тоді чоловік вирішив удосконалити пристрій, а саме створити бритву зі змінними лезами. Жиллетт витратив на це шість років. Спочатку бритви продавали за п'ять доларів і купити новинку мав змогу не кожний. Згодом винахідник знизив ціну, і вже під час Першої світової війни бритви зі змінними лезами були у кожного американського солдата.

15 листопада 82-й день народження святкує італійський дизайнер Роберто Каваллі. До заснування одного з найвідоміших Домів моди у світі він власноруч розписував футболки, які потім продавав туристам в Сен-Тропе. Саме в цьому французькому курортному містечку Каваллі відкрив свій перший бутик. Розкіш, сексуальність і яскраві екзотичні принти — особливості стилю дизайнера. Серед затятих шанувальниць модного дому Роберто Каваллі співачки Мадонна і Дженніфер Лопес, модель Сінді Кроуфорд, акторка Ніколь Кідман. 

15 листопада 1975 року відбулася перша зустріч лідерів шести найбільш економічно розвинених країн світу: Великобританії, США, Італії, Німеччини, Франції та Японії. Її ініціював тодішній президент Франції Валері Жискар д'Естен. Зустріч була присвячена економічним проблемам і тривала три дні в містечку Рамбульє поблизу Парижа. Через рік до клубу країн-лідерів приєдналася Канада. Це поклало початок черговим засіданням так званої "Великої сімки". G7 — неформальний міжнародний клуб. Незважаючи на те, що його рішення не мають юридичної сили, щорічний саміт лідерів цих країн — важлива політична подія.

Більше про визначні події 15 листопада в історії дивіться у матеріалі програми "Ранок Вдома".

Медіа-партнери
Прямий ефір