День народження Маргарет Тетчер та ведмедика Падінгтона: 13 жовтня в історії

Зустрічайте четвер, 13 жовтня, разом із "Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії".

Сьогодні виповнюється 97 років від дня народження "залізної леді" Маргарет Тетчер. Вже у свої дев'ять вона отримала престижну нагороду в школі. А коли один із вчителів сказав: "Тобі пощастило", дівчинка відповіла: "Ні, я заслужила". Перед тим, як стати першою жінкою на посаді прем'єр-міністра Великої Британії, вона працювала хіміком. Прем'єрство Тетчер стало найдовшим у Великій Британії ХХ століття. На цій посаді вона була 11,5 років. Радикальні методи правління, безкомпромісна впевненість і сильний характер допомогли Тетчер стати однією з найвпливовіших політичних постатей минулого сторіччя. Для багатьох вона була модною іконою, навіть попри доволі консервативний стиль. Перлинні сережки, великі сонцезахисні окуляри та синій костюм — без цих речей важко уявити Тетчер. Саме образ "залізної леді" надихнув багатьох режисерів на зйомку стрічок про впливову політичну діячку. Найвідоміші з них: фільми "Маргарет" і "Залізна леді", а також серіал "Корона". 

13 жовтня 1958 року вийшла дитяча книжка "Ведмедик на ім'я Паддінгтон" англійського письменника Майкла Бонда. На розповідь про пригоди ввічливого, допитливого і трохи наївного перуанского ведмедика автора надихнула плюшева іграшка. Її він купив для своєї дружини в одному з лондонських магазинів поруч із Паддінгтонским вокзалом. Там і починаються пригоди головного героя. Історія викликала неймовірний інтерес у читачів. А Бонд представив ще кілька десятків книжок про бешкетного ведмедика. Їх переклали щонайменше 40 мовами. Загальний наклад становив понад 35 мільйонів примірників. Також історію успішно екранізували.

13 жовтня — День народження українського недержавного телебачення. Саме цього дня 1990 року з Харкова розпочав мовлення "7 канал". Канал транслював репортажі з вулиць, а також іноземні фільми. У той час про це можна було лише мріяти. Згодом в Україні з'явилося дедалі більше приватних телеканалів. 

Більше про визначні події 13 жовтня в історії дивіться у матеріалі програми "Ранок Вдома".

Прямий ефір