День народження Ів-Сен Лорана та відкриття кисню — 1 серпня в історії

Фото: kanaldim.tv

Зустрічаємо вівторок, 1 серпня, разом із "Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії".

1 серпня 1774 року був відкритий кисень. Світ дізнався про новий хімічний елемент завдяки англійському хіміку Джозефу Прістлі. Науковець навіть не підозрював, що виявив одну з найважливіших для життя людини речовин.

Кисень за звичайних умов — це безбарвний газ без смаку і запаху. Сьогодні його застосовують у виробництві сірчаної та азотної кислот, у ракетному паливі, під час підривних робіт, а також для отримання високих температур. У медицині кисень використовується для підтримки життя хворих з ускладненим диханням. Проте чистим киснем, за нормального тиску, дихати довго не можна, оскільки це небезпечно для здоров'я.

1 серпня 1936 року народився французький дизайнер Ів Сен Лоран. Майбутній кутюр'є з'явився на світ у забезпеченій аристократичній родині в місті Оран в Алжирі. Підлітком він створював костюми з усього, що траплялося йому під руки. Кар'єра дизайнера розвивалася швидко. Його запросили в асистенти до Крістіана Діора.

Пізніше Ів Сен Лоран став художнім директором Модного дому. Ще за кілька років відкрив власний дім моди і створив новий напрям — стиль унісекс, а також вів у жіночу моду елементи чоловічого гардеробу: смокінги, стильні шкіряні піджаки, високі чоботи. Він став улюбленим дизайнером мільйонів людей планети.

Цього дня 2022 року з порту Одеси вирушило перше судно з українським продовольством. Під прапором Сьєрра Леоне корабель попрямував до порту Тріполі у Лівані. На його борту було 26 тисяч тонн української кукурудзи. Цьому сприяла Чорноморська зернова ініціатива про створення морських коридорів для безпечного вивезення українського зерна. Вона була укладена окремо Росією та Україною та Туреччиною у Стамбулі. Угоду кілька разів продовжували.

У липні 2023 року Росія оголосила, що припиняє участь у Чорноморській ініціативі і здійснила цілеспрямовану повітряну атаку на зернові термінали в українських портах. Від початку роботи зернового коридору Україна, яка є одним зі світових лідерів з виробництва аграрної продукції, експортувала її більш ніж 32 мільйони тонн.

Через збройну агресію Росії та блокаду українських портів на межі жорстокої продовольчої кризи опинилися сотні мільйонів людей у різних країнах світу.

Більше про цей день в історії дивіться у матеріалі програми "Ранок Вдома"!

Прямий ефір