День народження Ернеста Гемінгвея та поява "папського трибуналу" — 21 липня в історії

Фото: kanaldim.tv

Зустрічаємо п'ятницю, 21 липня, разом із "Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії".

21 липня 1542 року Папа Римський Павло III заснував центральний інквізиційний трибунал, аби боротися з протестантизмом. Це один із напрямів у християнстві, що відокремився від католицизму. Папська інквізиція мала право судити кожного, попри ранг і походження. Право помилування було лише у понтифіка.

Жертвами інквізиції ставали ті, чиїх поглядів та дій не поділяла католицька церква. Задля отримання свідчень підозрюваних часто катували, а після визнання провини засуджували до смертної кари. Скільки людей знищили за часів інквізиції, достеменно невідомо. Серед них були такі прославлені італійці, як філософ Джордано Бруно, фізик Галілео Галілей, поет Данте Аліг'єрі.

Цього дня 1899 року народився американський письменник Ернест Гемінгвей. Він пройшов Першу світову війну, був кореспондентом у міжнародних газетах та журналах. Безмежно любив риболовлю і полювання. У творчому доробку письменника книжки, які вважають одним із найкращих в історії літератури.

Філософський роман "Старий і море" — одна з них. Це екзистенційний твір про життя і боротьбу, в котрій немає переможця. За цю роботу Гемінгвей отримав престижні нагороди — Нобелівську та Пулітцерівську премію. Історію також екранізували. Не менш дивовижними вважаються його романи "Прощавай, зброє!" та "Сходить сонце", "Переможцю не дістається нічого".

Гемінгвей — майстер короткого слова. Він писав лаконічно, але насичено. Останніми роками життя страждав через діабет і гіпертонію, перебував у депресії. У 61 рік письменник наклав на себе руки у власному будинку в штаті Айдахо.

31 рік тому відбувся легендарний перехід сторожового корабля СКР-112 із Чорноморського флоту до лав ВМС України. Судно мало брати участь у тренуваннях з нагоди дня ВМФ. Проте через приниження та утиски керівництва Чорноморського флоту, який ще не був поділений між Україною та Росією, СКР-112 підняв синьо-жовтий прапор і попрямував до Одеси.

Росіяни розпочали переслідування судна, котре здійснювало перехід із Кримської військово морської бази на Донузлаві. Між кораблями почалася перестрілка. Були пущені в дію навіть військові літаки. Протистояння тривало майже 10 годин.

Українські військові моряки мужньо тримали оборону і зрештою, корабель успішно причалив до Одеси. Ця подія стала символом народження нового військово морського флоту України.

Більше про цей день в історії дивіться у матеріалі програми "Ранок Вдома"!

Прямий ефір