День народження Боба Ділана та заснування "Шахтаря" — 24 травня в історії 

Зустрічаємо п'ятницю, 24 травня, з "Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії".

24 травня 1881 року народився видатний український лікар Олександр Богомолець. Медицину він вивчав в університеті Одеси, пізніше працював у найкращих клініках й університетах Франції та Німеччини. У віці 28 років став доктором медицини. Найвідоміша його праця "Короткий курс патологічної фізіології". Це був перший підручник в історії медицини й патофізіології. Згодом він написав ще чотири томи. 1930 року вчений став президентом Національної академії наук України й очолював наукову організацію до кінця життя. 

Одній із найтитулованіших футбольних команд Європи — донецькому "Шахтарю" виповнюється 88 років. Саме 24 травня 1936 року "гірники" провели свій перший матч у Казані з місцевим "Динамо". Зараз на рахунку донецького "Шахтаря" десятки престижних трофеїв на внутрішніх та міжнародних змаганнях. Кубок УЄФА, який вони виграли у 2009 році, одна з найвидатніших перемог "гірників". 

Рок-музиканту Бобу Ділану виповнюється 83 роки. Він народився в США, проте має українське коріння. Бабуся та дідусь Ділана — емігранти з Одеси. Деякі з його пісень, а їх у нього понад 500, стали своєрідними гімнами громадянських та антивоєнних рухів у США. Справжнє ім'я співака Роберт Алан Циммерман. Він володар 12 премій "Ґреммі", "Оскара", лауреат Пулітцерівської премії та Нобелівської премії з літератури. 

24 травня 1956 року відбувся перший пісенний конкурс "Євробачення". Його метою було об'єднати нації у нелегкий повоєнний час. За перше місце у швейцарському Лугано змагалися представники семи країн: Франції, ФРН, Італії, Люксембурга, Бельгії, Нідерландів та Швейцарії. Кожна з країн представляла по дві пісні. Перемогу здобула Ліз Асія зі Швейцарії. 

Рік тому Православна церква України затвердила перехід на новоюліанський календар. Відповідну постанову ухвалили під час засідання Архієрейського собору в Трапезному храмі Києво-Печерської Лаври. Згодом рішення остаточно затвердили на Помісному Соборі. З переходом на новий церковний стиль 1 вересня 2023 року більшість свят відзначають на 13 днів раніше. Винятком став Великдень та пов'язані з ним свята, які вираховують за місячним календарем. 

Більше про цей день в історії дивіться у матеріалі програми "Ранок Вдома"!

Прямий ефір