День народження Андрія Хливнюка та Ентоні Гопкінса: 31 грудня в історії

Зустрічаємо суботу, 31 грудня, разом із "Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії".

У ніч проти першого січня в більшості країн світу святкують Новий рік. Першими його зустрічають жителі полінезійської держави Кірибаті. Останнім — громадяни маленької держави в південній частині Тихого океану Самоа. На думку багатьох істориків традиція святкування Нового року зародилася в Месопотамії понад чотири тисячі років тому. У кожній країні свої традиції зустрічі свята. Наприклад, жителі невеликих островів Меланезії змінюють своє ім'я, аби весь наступний рік жити без проблем. Італійці новорічної ночі полюбляють викидати з вікон непотрібні речі. Так вони закликають вдачу. Та одна з головних місій зустрічі Нового року — це зібрати родину за святковим столом, дарувати подарунки й прикрашати будинок.

Цього дня 85-річчя святкує актор Ентоні Гопкінс. Він народився в сім'ї пекаря. У дитинстві у Гопкінса діагностували дислексію — захворювання, що супроводжується порушенням навичок читання і письма. Тож до 12 років хлопець навчався вдома, а потім пішов до закритої школи. Через свою вроджену особливість він часто був об'єктом глузувань з боку однолітків. У 28 років за запрошенням актора і режисера Лоуренса Олів'є Гопкінс вступив на службу до Королівського національного театру. Світову популярність, а також перший "Оскар" за найкращу чоловічу роль, Гопкінсу принесла роль Ганнібала Лектора в американському трилері "Мовчання ягнят".

День народження цього дня святкує лідер гурту "Бумбокс" Андрій Хливнюк. Успішний рок-гурт музикант заснував 2004 року, а вже за рік хлопці презентували свій дебютний альбом "Меломанія". Його записали лише за 22 години. Нечуваний успіх гурту принесла пісня "Вахтерам". Композицію Хливнюк написав, коли повертався з побачення. 2014 року "Бумбокс" відмовився виступати в Росії через анексію Криму та військову агресію на Донбасі. З першого дня повномасштабного вторгнення Андрій став на захист України. У лютому під час патрулювання Києва у складі тероборони він заспівав пісню "Ой у лузі Червона калина". Після цього композиція набула нової популярності й стала гімном українського спротиву російській агресії.

Більше про цей день в історії дивіться у матеріалі програми "Ранок Вдома"!

Медіа-партнери
Прямий ефір