День народження Агатангела Кримського та заснування Вікіпедії — 15 січня в історії 

Зустрічаємо понеділок, 15 січня, з "Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії". 

15 січня 1759 року в Лондоні відкрився один із найпопулярніших та найбільших музеїв світу — Британський. Його створили із трьох колекцій. Переважно це було особисте зібрання англійського лікаря Хенса Слоуна. З роками культурний заклад поповнювався, і вже сьогодні він налічує мільйони експонатів. Гордість музею — єгипетський відділ, перший за наповненням у Європі. Один із найпопулярніших експонатів музею — розетський камінь. 

Цього дня 1871 року народився один із найвидатніших вчених сходознавця Агатангел Кримський. Він походив із кримськотатарського роду, володів 60 мовами, був одним із засновників Української академії наук. 1941 року тодішня влада звинуватила його в антирадянській націоналістичній діяльності. Вченого заарештували. Помер Кримський у тюремному лазареті. Його творча спадщина це більш як тисяча наукових праць з історії, мов, літератури, мистецтва та релігії народів. 

15 січня 1992 року Верховна Рада затвердила музичну редакцію державного гімну "Ще не вмерла Україна" з мелодією Михайла Вербицького. Офіційний текст гімну ухвалили 2003 року. Його основою стали слова поета Павла Чубинського. Уперше їх надрукували восени 1863 року. Пісня "Ще не вмерла Україна" була національним гімном за часів УНР, ЗУНР і Карпатської України. 

15 січня День народження святкує найбільша енциклопедія у світі — Вікіпедія. Онлайн довідник був створений 2001 року американським інтернет-підприємцем Джиммі Вейлз та доктором філософії Ларрі Сенгером. Спершу статті у Вікіпедії були лише англійською. Вже сьогодні вони доступні понад 300 мовами, зокрема, й українською. 

15 січня 2009 року пасажирський літак "А-320" здійснив аварійну посадку на річку Гудзон поблизу Нью-Йорка. Він втратив обидва двигуни через зіткнення із птахами. Від трагедії людей на борту вберіг досвідчений пілот інструктор Чеслі Салленбергер, який розвернув лайнер над містом та посадив борт на річці. Усі 155 пасажирів та члени екіпажу залишилися живі. Ця історія стала основою для фільму "Диво на Гудзоні". 

Більше про цей день в історії дивіться у матеріалі програми "Ранок Вдома"!

Прямий ефір