День гідності та свободи в Україні та Всесвітній день привітань: 21 листопада в історії

Починаємо понеділок, 21 листопада, разом із "Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії".

21 листопада відзначають Всесвітній день привітань.  Його головна мета — звернути увагу суспільства на важливість особистого спілкування для збереження миру. А придумали його 1973 року у розпал холодної війни два брати — американці Майкл і Браян Маккормак.

21 листопада 1783 року відбувся перший політ людини на повітряній кулі. Це сталося у Парижі. На борту аеростата перебував екіпаж винахідників — братів Монгольф'є. Куля здійнялася майже на сотню метрів і пролетіла 9 кілометрів, а за 25 хвилин успішно приземлилася. Ідея винайти повітряну кулю спала на думку братам Монгольф'є раптово. Одного дня, сидячи біля каміна, вони помітили, що сорочка, яка висіла над ними, почала надуватися. Після цього брати Жозеф та Жак-Етьєнн Монгольф'є розробили експериментальну модель літального апарата.

21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи. Державне свято започаткували 2014 року. До цього підштовхнули події 2004 та 2013 років. А саме Помаранчева революція, Революція гідності, а згодом й окупація Криму, окремих територій Донецької й Луганської областей. Тоді українці власним прикладом показали світу, як треба боротися за своє майбутнє і право жити в єдиній незалежній державі. Це коштувало й коштує нашій країні багатьох життів. Та, незважаючи ні на що, мужні українці продовжують відстоювати свої права, захищати незалежність і територіальну цілісність України, а разом із тим свою гідність та свободу.

Сьогодні, 21 листопада, в Україні також відзначають День десантно-штурмових військ ЗСУ. Їхнє призначення — раптове захоплення ворога. Саме на десантно-штурмові війська покладають виконання тих бойових завдань у тилу противника, які неможливо здійснити іншими силами та засобами. Зараз десантники героїчно захищають територіальну цілісність України й всіляко стримують збройну агресію Росії. Для ідентифікації українських десантно-штурмових військ використовують бордові берети. Девіз десантно-штурмових військ: "Завжди перші!".

Більше про цей день в історії дивіться у матеріалі програми "Ранок Вдома".

Прямий ефір