День Гідності та Свободи та День десантно-штурмових військ — 21 листопада в історії

Зустрічаємо вівторок, 21 листопада, з "Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії".

21 листопада 1694 року у Парижі народився Франсуа Марі Аруе. Світ знав його як Вольтера. Він був не тільки видатним поетом Франції, а й одним з найкращих драматургів, а також істориком та філософом. Творчість Вольтера — це дотепна іронія і сарказм. Пародійна поема "Орлеанська діва" — одна з найяскравіших його праць.

Цього дня 1952 року у Києві народився художник Сергій Якутович. Передусім він відомий унікальною серією графічних портретів усіх гетьманів України, а також ілюстраціями до роману Ліни Костенко "Берестечко". Працював Якутович і в галузі кінематографа. Для фільму Юрія Іллєнка "Молитва за гетьмана Мазепу" Сергій Якутович створив майже півтори тисячі квадратних метрів декорацій.

21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи. Цього дня з інтервалом у дев'ять років розпочалися дві доленосні для сучасної України події — Помаранчева революція 2004 року та Революція Гідності 2013 року. Тоді українці власним прикладом показали світу, як треба боротися за своє майбутнє і право жити в єдиній незалежній державі.

Сьогодні в Україні відзначають День десантно-штурмових військ. Бійці десантники завжди перші й завжди там, де найважче. Це еліта, війська і гордість нації. Загартовані у важких боях десантники дають гідну відсіч ворогу і героїчно захищають територіальну цілісність України, завжди демонструють незламність бойового духу та жагу до перемоги.

Рік тому Парламентська асамблея НАТО визнала Росію державою терористом, а також закликала створити міжнародний трибунал. Це дасть змогу засудити не тільки безпосередніх виконавців воєнних злочинів, а й вище керівництво Російської Федерації.

З початку повномасштабної війни зареєстровано понад 100 000 воєнних злочинів російських військових. Переважно це вбивства, зґвалтування, тортури мирних людей, а також бомбардування житлових будинків і об'єктів цивільної інфраструктури. А яким буде двадцять перше листопада дві тисячі двадцять третього року залежить від кожного з нас.

Більше про цей день в історії дивіться у матеріалі програми "Ранок Вдома"!

Прямий ефір