День донора крові та запис легендарної пісні The Beatles — 14 червня в історії 

Зустрічаємо п'ятницю, 14 червня, з "Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії".

Він створив Організацію українських націоналістів, а також Українську військову організацію. Вважав, що у великій світовій драмі наших днів ми маємо до вибору або бути творцями, або жертвами історії. 14 червня 1891 року народився полковник Євген Коновалець

Цього дня 1965 британський гурт The Beatles записав легендарну композицію Yesterday. Ця мелодія наснилася Полу Маккартні. Прокинувшись, він сів за фортепіано і записав ноти та слова. Композицію присвятив мамі. Yesterday визнана найкращою піснею ХХ століття і занесена до Книги рекордів Гіннеса як композиція, на котру зробили найбільшу кількість кавер-версій. Та насамперед це перша рок-балада в історії музики. 

14 червня 1985 року була укладена Шенгенська угода, яка передбачала скасування митного контролю між країнами Союзу. Тоді свої підписи під документом поставили представники п'яти держав: Бельгії, Нідерландів, Люксембургу, Франції та Німеччини. Історичну угоду підписали у крихітному люксембурзькому селищі Шенген. Зараз до Шенгенської зони входять 29 країн. 

Цього дня 1994 року тодішній президент України Леонід Кравчук підписав велику угоду про співпрацю та партнерство з ЄС. Сталося це у Люксембурзі. За чотири роки документ, що заклав основу європейської інтеграції України, набув чинності. Наразі наша держава є кандидатом на членство в ЄС. 

14 червня — Всесвітній день донора крові. Його відзначають на знак подяки донорам за їх благородний вчинок заради порятунку життя людей, які потребують переливання. Донорська кров в Україні необхідна і для поранених, і для важкохворих.

Більше про цей день в історії дивіться у матеріалі програми "Ранок Вдома"!

Прямий ефір