Дальність стрільби — до 46 км: як французькі гаубиці Caesar працюють на передовій, показали у Генштабі (ФОТО, ВІДЕО)

САУ Caesar. Скриншот відео: Генштаб ЗСУ

Українські захисники вже застосовують на передовій французькі гаубиці Caesar, надані Україні партнерами. Сьогодні, 25 травня, Генеральний штаб Збройних сил України оприлюднив відео, інформує "Дом".

Напередодні головнокомандувач ЗСУ генерал Валерій Залужний повідомив, що артилеристи швидко опанували нові САУ, фактично за 2-3 години.

За його інформацією, Caesar — це самохідна артилерійська установка нового покоління. Вона дає можливість уражати противника на віддаленні 20 км і більше від лінії фронту з високою точністю. На цій відстані розташовані артилерія, резерви, пункти управління противника. Їхнє знищення знижує наступальний потенціал ворога.

САУ Caesar. Фото Philip Dotsenko: Facebook/Головнокомандувач ЗСУ

Ці САУ на колісному шасі, що робить їх мобільними та маневреними. Установка обладнана автоматизованою системою самоприв’язки і самонаведення на ціль. Має достатньо високу швидкострільність — 5 пострілів за хвилину, та високу кучність стрільби. Може використовувати декілька типів боєприпасів калібру 155 мм, які застосовуються у країнах НАТО.

"Caesar забезпечує живучість екіпажу і комфортні умови роботи. Дає можливість діяти за принципом: вогонь — маневр — вогонь. Щиро вдячний партнерам за надану допомогу! Вона слугує наближенню нашої Перемоги", — резюмував Залужний.

Більше про характеристики Caesar дізнайтесь на відео:

Читайте також: Яку зброю Захід поставить Україні — огляд

Нагадаємо, військовий експерт Олег Жданов розповів, що буде переломом у російсько-українській війні, яким є маркер перелому на фронті. Які терміни довгострокової фази війни. Наскільки можливий масштабний контрнаступ ЗСУ. У чому причини провалу російської армії під Білогорівкою на Луганщині. Скільки озброєння має Захід для передачі Україні. Чим небезпечна затяжна війна для РФ та для України.

Прямий ефір