Ціна війни: як Кремль платить російським солдатам за вторгнення в Україну (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: akket.com

За інформацією Міністерства оборони України, близько 19,3 тис. російських військових загинули з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Крім того, Збройні сили України знищили ворожу військову техніку більш ніж на 10 млрд доларів, і це — не рахуючи вартості всіх випущених по Україні ракет. За участь у війні уряд РФ обіцяв росіянам мільйони, але виплати отримати — не реально, інформує "Дом".

"Звертаюся до Путіна В. В. і прошу виділити зі спеціального фонду 10 млн руб. (майже 3,47 млн ​​грн, — ред.) у зв'язку з втратою годувальника", — звернулася до президента РФ мати загиблого в Україні російського солдата.

Таке звернення матері російського солдата — далеко не єдине, адже ще на початку березня президент Путін пообіцяв виплачувати по 7,5 млн руб. (це приблизно 2,6 млн грн) сім'ям загиблих окупантів. Тепер, коли армія РФ втратила понад 19 тис. військових, росіяни виявляють все більший інтерес до цього питання.

Свідчення цьому — чергова перехоплена українськими спецслужбами розмова, в якій російський солдат та його дружина обговорюють, скільки сім'я отримає у разі його поранення чи смерті:

 • Жінка: По телевізору все чудово, мовляв, ті, хто повертаються, "ветеранку" отримують. Ну, плюс гроші за кожен день. 3 млн руб. (приблизно 1 млн грн, — ред.) — за поранення Путін говорив…
 • Чоловік: 3 мільйони й похорон оплачується…
 • Жінка: Не 3 мільйони, а 5.
 • Чоловік: 5 сказали?
 • Жінка: 5 або 7.

Проте виплачувати компенсації у РФ не поспішають, адже офіційно про втрати майже не повідомляють. А якщо немає визнаних втрат — то й платити нема за кого.

Також відмовляють у виплатах ще живим окупантам. Про це стало відомо із російських документів, отриманих українською розвідкою.

"У телеграмі, адресованій командирам дев'яти військових частин, виражається обурення зверненням російських військовослужбовців до центральних органів військового управління. Як випливає з документа, окупантам обмежують грошові виплати, обіцяючи натомість надати додаткові вихідні. При цьому забороняють скаржитися на відсутність фінансування і навіть таким спробам", — йдеться у повідомленні Головного управління розвідки України.

Точних даних, скільки витрачає Росія на війну в Україні, немає. Проте ось простий приклад: російський танк у середньому коштує 4 млн доларів.

Ці гроші можна було б витратити на таке:

 • лікування двох дітей від спинальної м'язової атрофії;
 • 350 курсів лікування від раку;
 • 155 тис. пачок інсуліну;
 • 840 тонн яловичини;
 • понад 9 млн тонн цукру;
 • майже 7,5 млн буханців хліба.

Але все це — за довоєнними цінами. За 6 тижнів так званої спецоперації, економіці РФ було завдано непоправної шкоди.

"Я не можу сьогодні назвати жодного прикладу ані ХХ, ані ХХI століття, коли якась війна давала стрімке зростання економіки. Я б навіть не підходив з точки зору економічної оцінки доцільності війни, бо будь-яке гуманітарне суспільство... Будь-яке суспільство, мета якого — розвиток та добробут власного населення, не може ставити на шальки терезів життя цих людей, заради яких це робиться", — каже економіст із Києва Олег Пендзін.

З початку війни, інфляція досягла двозначних показників. А ціни на певні групи товарів, наприклад, деякі продукти борщового набору, зросли майже вдвічі.

Читайте також: "Полиці будуть спустошуватися": прогнози експертів з інфляції та посилення дефіциту товарів у Росії (ВІДЕО)

Прямий ефір