Це завжди матиме "Сенс": як під час війни працює однойменна книгарня-кав'ярня у Києві 

Олексій Ерінчак. Скриншот: kanaldim.tv

Книжки — це інтелектуальна та естетична праця, переконані у "Сенсі". Книгарня-кав'ярня "Сенс" відкрилася напередодні повномасштабного російського вторгнення. В перші дні великої війни у приміщенні був волонтерський штаб. Зараз заклад став популярним культурним місцем для киян, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

Місія книгарні-кав'ярні "Сенс" — боротьба зі стереотипами. Одні вважають, що зараз ніхто не читає. Інші, що читають лише електронні книги.

"Але це неправда. Люди читають, і ми своїм прикладом доводимо це", — каже власник книгарні-кав'ярні "Сенс" Олексій Ерінчак.

Олексій Ерінчак ніколи не мріяв відкрити книгарню. Усе почалося з того, що підприємець шукав локацію для спільноти мікрорайону, де можна було зустрічатися, обмінюватися думками й втілювати в життя цікаві ідеї та проєкти. Одного разу випадково зайшов до книгарні й зрозумів, що це те саме місце. Звісно, без кави тут не обійтися.

"Просто багато зірок зійшлося, тож я вирішив відкривати такий заклад. Цей проєкт не бізнесовий з точки зору прибутку. Була інвестиція — ремонт, який буде відбиватися десятками років. Тим паче майже все, що заробляємо тут, ми пускаємо на нові проєкти", — провадить Олексій Ерінчак.

Заклад відкрився напередодні повномасштабного російського вторгнення. Першими днями війни у приміщенні був волонтерський штаб "Печерські котики". Волонтери плели сітки та кікімори для українських захисників. Продовжують цим займатися і зараз, але вже в іншому приміщенні.

Книгарня-кав'ярня "Сенс" стала популярним культурним осередком для мешканців столиці у травні 2022 року, коли всі працівники повернулися на роботу. Першою книжкою, яку придбали під час війни, було видання про дизайн. Це здивувало і надихало водночас, адже люди, попри все, прагнули розвиватися і планувати своє майбутнє.

"Хоча ми всі пам'ятаємо початок березня 2022 року. Російські колони рухались на Київ, бої поруч, місто порожнє, але люди залишалися. Небагато, але вони знаходили і в книжках шукали якусь майбутню надію, можливо спокій", — додав власник "Сенсу".

Війна змінила ставлення українців до себе і до життя загалом. Люди почали глибше цікавитися українською історією, культурою, перечитувати українських класиків, кажуть у книжковому магазині.

У книгарні-кав'ярні завжди людно. Періодично тут відбуваються різноманітні культурні події, зокрема і презентації сучасних українських письменників. У книгарні "Сенс" ви не знайдете жодної російської книжки. Це принципова позиція керівників закладу. Натомість є багато яскравих видань українською та англійською мовами.

"Книжки поділені на три великі групи — це дитяча та художня література і нон-фікшн. Ми бачимо тенденцію, що дуже гарно розвивається українська художня література. Ми перечитуємо, переосмислюємо українську класику, і вона відповідно, починає видаватися в різних нових оформленнях, в нових серіях з коментарями", — пояснила директорка книгарні "Сенс" Надія Вовк.

Щодня книжок у "Сенсі" дедалі більшає. На полицях є майже чотири тисячі різноманітних видань, тож вони вже потроху мігрують у зону кав'ярні.

"Мені б хотілося більше книжок з української культури, візуальної культури, більше книжок з української архітектури і більше книжок про міста Київ, Дніпро, Львів. Більше книжок, які дозволяють українцям зрозуміти себе краще, більше й глибше", — резюмувала Надія Вовк.

Книжки — це інтелектуальна та естетична праця, переконані у "Сенсі". Тому вони мають бути максимально якісними та привабливими, аби заохочувати нових читачів.

Також читайте:

Прямий ефір