Це відповідальна справа — грати персонажів-військових, особливо зараз, коли мої друзі-військові на фронті, — виконавець головної ролі у фільмі "Солдатик" Павло Шпегун

Українська містична воєнна драма "Солдатик" потрапила до шорт-листа Каннського фестивалю короткометражних фільмів. Стрічку було знято за підтримки держави. Головну роль — важкопораненого солдата ЗСУ, в якого з'явилися надприродні можливості мандрувати між світом живих і світом мертвих та знаходити там душі наших воїнів — виконав актор Київського національного академічного драматичного театру імені Івана Франка Павло Шпегун. В інтерв'ю виданню "Детектор медіа" він розповів, чи змінила його ця роль і чи допомогла відкрити в собі щось нове.

Короткометражний фільм "Солдатик" знятий за оповіданням бійця ЗСУ Олексія Розумова "93%". 

"Кожна роль щось відкриває в тобі — не думаю, що змінює. Це відповідальна справа — грати персонажів-військових, особливо зараз, коли мої друзі-військові на фронті. Коли хоч трохи намагаєшся запустити в себе те, що коїться там, розумієш, наскільки це страшно. Ці люди — герої, титани. Але це все одно люди, це було найбільше відкриття. Треба в жодному разі не забувати про них. У них теж є звички, теж є вподобання, теж є мрії, деякі з них вчилися зі мною на одному курсі. Ми дуже часто забуваємо про це", — поділився Павло Шпегун.

Стрічка торкається питань реабілітації поранених бійців та розповідає про зв'язок між рідними людьми. Фільм став переможцем мистецького конкурсу з виробництва серіалів та фільмів сучасної тематики, який ДП МПІУ провело в 2023 році.

Читайте такожАктор Павло Шпегун навчився малювати, щоб зіграти солдата з надприродними здібностями у стрічці "Солдатик"

Медіа-партнери
Прямий ефір