"Це не Вікіпедія": ведучий Володимир Остапчук розповів про шоу "Ліс рук!"

Владимир Остапчук. Фото: kanaldom.tv

5 листопада об 11:00 в ефірі телеканалу "Дом" відбудеться прем'єра нового пізнавального проєкту під назвою "Ліс рук!". Це вікторина про українську літературу. Її учасники — допитливі школярі з різних куточків України. Разом вони шукатимуть відповіді на запитання експертів, розгадуватимуть ребуси і не тільки.  У студію "Ранок Вдома" завітав ведучий нового шоу Володимир Остапчук і розповів усі деталі про програму. 

Ведучі — Ірина Хоменко та Костя Октябрський.

— Чи є хвилювання перед прем'єрою?

— Перед прем'єрою завжди є хвилювання. Цей проєкт для мене близький, бо я за освітою вчитель. І вчитель я в третьому поколінні: моя бабуся — вчитель математики, мама — вчитель початкових класів, я — вчитель англійської мови, викладав в університеті.

— В чому суть проекту? В якому форматі він буде?

— "Ліс рук" — це і розважальний, і освітній проект. Ми намагалися по-новому подивитися на класику і подати її так, щоб дітям не було нудно. Кожна програма присвячена великій постаті в українській культурі. Щодо формату: є клас, є модератор-ведучий, як вчитель, і є експерти, в кожній програмі — різні. У класу є прекрасна можливість завалити експертів питаннями, чого не було у нас в школі. Був один хлопчик, який кожного разу до всіх питав: "А як він відносився до русні?". Програма поділена на кілька блоків: від дитинства до зрілих років. Ми навіть перевдягалися: я, наприклад, був Михайлом Коцюбинський і вдягав його костюм, а дівчата виходили в костюмах кінця ХІХ століття. Ми робили акцент на тому, що ці постаті були живими людьми. Це не Вікіпедія. 

— Кому присвячені випуски "Лісу рук"?

— Є директор будинку-музею, поети, письменники, громадські діячі. Для розваги ми робили соцмережі видатних діячів. Гадали, кого б лайкнув чи на кого підписався один той чи інший герой. Ми намагалися їх осучаснити. Перший випуск буде про Лесю Українку.

— Моя улюблена письменниця Ліна Костенко. Чи буде про неї випуск?

— В цьому сезоні — ні. Ми брали літературу шкільної програми, авторів початку ХІХ до початку ХХ століття. Гадаю, сучасних українських письменників і поетів ми візьмемо в наступному сезоні 

— Чи доводилося перед програмою готуватися, згадувати якісь твори чи дати?

— Один із наших експертів сказав, що важливо пам'ятати не стільки дати, скільки контекст, бо письменники між собою часто товаришували. Мені доводилося студіювати, перекладати і готуватися до інтерактиву. Я впевнений, що ця програма ще раз доведе, що українські письменники в контексті європейської культури — круті. І це спонукає і дітей, і дорослих прочитати, перечитати і знову закохатися в українську літературу.

Дивіться проєкт "Ліс рук!" з Володимиром Остапчуком на каналі "Дом" щосуботи об 11:00, а також на сайті та на YouTube-майданчику каналу "Дом".

Читайте також: На каналі "Дом" прем'єра проєкту "Ліс рук!" з Володимиром Остапчуком

Прямий ефір