Це має бути хтось, хто уповноважений розмовляти — Верещук про переговори з НЗФ "Л/ДНР"

Ірина Верещук. Фото: sluga-narodu.com

Російська сторона наполягає на тому, щоб Україна проводила переговори "з тією стороною" — з тимчасово окупованими українськими територіями, з незаконними збройними формуваннями так званих "Л/ДНР". Проте переговори можна проводити лише з уповноваженими особами. З української сторони у переговорах Тристоронньої контактної групи беруть участь особи, уповноважені легітимно обраним президентом, урядом. Про це сьогодні, 28 січня, повідомила віцепрем'єр-міністерка — міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук, інформує кореспондент телеканалу "Дом".

"Розмовляйте з територіями". Але не можна розмовляти з ніким. Тобто ми маємо мати суб'єкт. Коли ми говоримо про розмову, це має бути хтось, хто уповноважений розмовляти. З української сторони це президент, можливо, голова Офісу президента, голова Тристоронньої контактної групи — уповноважені президентом особи", — сказала Верещук.

В Україні легітимно обрані президент та уряд — і уповноважені ними особи проводять переговори, наголосила міністерка.

"Що з російської сторони — "розмовляйте зі стороною". Залишімо емоції. Потрібно сказати тоді: розмовляйте з представником "Єдиної Росії", громадянином РФ. І тоді це буде принаймні чесно, навіть для своїх виборців. Тоді це буде чесно для тих людей, яких вони сьогодні взяли в заручники. Я це говорю як міністерка з питань тимчасово окупованих територій", — сказала Верещук.

Вона додала, що досі немає навіть маленького успіху, щоб хоча б з боку тимчасово окупованої частини Донбасу відкрили контрольні пункти в'їзду-виїзду (КПВВ).

Читайте також: Диявол — у деталях: думка політолога про відновлення перемовин у Нормандському форматі

Прямий ефір