"Це була цілковита авантюра": хлопці втратили бізнес у Бердянську і відкрили бар у Києві

Бар "Характерники". Фото: kanaldom.tv

Про життя з чистого аркуша знає багато українців. Іван Карауланов та Віктор Бахарєв мали успішний бізнес у Бердянську, який наразі перебуває в окупації. Підприємцям довелося починати все спочатку, але вже в Києві. Так у столиці з'явився бар "Характерники", в якому працюють переселенці. Про нього бізнесмени розказали у сюжеті "Ранок Вдома".

Смачна їжа, оригінальні коктейлі, тепла й дружня атмосфера — бар "Характерники" став родзинкою в центрі Києва. Тут проводять час не лише жителі столиці, а й вимушені переселенці, котрі сумують за своєю домівкою. Є в закладі талісман родом із Бердянська — міні-версія пам'ятника Бичку-годувальнику. За часів Голодомору він врятував жителів міста, тож йому встановили пам'ятник.

"Ми вирішили відсвяткувати день Бердянська у Києві. Всі, хто виїхав з окупованої території, прийшли до нас у гості. Тут зібралося стільки людей, що ми були здивовані", — каже власник Іван Карауланов.

Ідея відкрити заклад у столиці з'явилась у двох друзів. Віктор у Бердянську мав власну кальянну, яка була доволі популярною в місті до приходу окупантів. Хлопець був змушений її зачинити і тікати до Києва, аби врятувати сім'ю і власне життя. А Іван давно працює у сфері громадського харчування. Поспілкувавшись, хлопці вирішили ризикнути та почали будувати життя і бізнес із чистого аркуша. 

"Це — цілковита авантюра. Не було на той момент ані фінансування, ані переміщення, ані команди. Однак сильна команда потім все за собою підтягнула", — каже керуючий закладом Віктор Бахарєв.

За два місяці хлопці знайшли приміщення, самостійно зробили ремонт, придбали необхідне обладнання і подолали купу труднощів, які сипалися на голову щодня. Зараз у команді закладу працюють 14 людей, майже всі — переселенці. Тішать гостей смачними класичними та авторськими напоями, які створює бартендер з десятирічним досвідом Олексій Прачко зі своєю дружиною. 

"Вибирали локальні продукти, максимально все власноруч зроблене. Наприклад, бурбон, настояний на гречці. Найцікавіше — наша спотикачка. У козаків були зимні спеції, які вони настоювали на самогонці, і назвали спотикачкою. Я удосконалив рецептуру, осучаснив її", — пояснює бартендер Олексій.

За ситі шлунки гостей відповідають кілька професійних кухарів, котрі продумали меню так, аби заохотити будь-якого гурмана. Бердянський кухар Микита Ушаков має 18-річний досвід роботи і точно знає, якими смаколиками тішити відвідувачів. Каже, що всі позиції в меню — особливі. Є мясо, сендвічі та навіть равлики.

Читайте також: Кондитерка з Харківщини виготовляє у Бельгії букети з імбирного печива

Прямий ефір