Чи є загроза для Київщини через забруднення Десни — відповідь Міндовкілля

Світлана Гринчук. Фото: facebook.com/svetlana.ivanova

Ситуація з викидом країни-агресора отруйних речовин у річку Сейм, що впадає в Десну, повністю контролюється українською стороною. Посилений моніторинг стану води проводиться щодня. Про це в ефірі національного телемарафону "Єдині новини" заявила міністерка захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук, інформує "Дім".

“Хочу запевнити, що ситуація із забрудненням річки Десни контрольована, особливо, що стосується руху забруднення в напрямку Київщини”, — наголосила міністерка. 

За її словами, початковий прогноз Українського гідрометцентру про те, що отруйні відходи в Десні досягнуть Київської області 10-11 вересня змінився.

“За оновленими даними, забруднена вода орієнтовно може досягнути Київщини 14-16 вересня. Ми бачимо, що рух забруднення сповільнився — відбувається не в такій вже концентрації, не суцільною плямою, а більш розпорошено рухається по руслу ріки”, — зазначила Гринчук.

Вона також поінформувала, що напередодні відбулася розширена координаційна нарада щодо ситуації за участі представників МОЗ, Мінінфраструктури, ДСНС, Водагентства, Держрибагентства, усіх причетних наукових установ та “Київводоканалу”. 

“Київводоканал” — організація, яка саме і повинна передовсім готуватися до підходу забруднення до водозабірних станцій. Це найбільший виклик для нас. Однак прогнозуємо, що з даним типом забруднення “Київводоканал” своїми силами впорається. На випадок, коли забруднення може перевищувати деякі норми, ми вже напрацьовуємо спільно з ними спеціальні негайні відкориговані технологічні процеси. Це буде реакція на підхід забруднення, щоби установі було набагато швидше і легше впоратися із проблемою, та не допустити погіршення ситуації з питною водою на Київщині”, — зазначила Гринчук. 

Наразі, за словами міністерки, забруднення просунулось на 191 кілометр, це, враховуючи впадіння річки Сейм в Десну.

“При візуальному огляді забруднення вже фіксується точково, немає однорідного характеру. Нижче по течії забруднення взагалі не зафіксовані. В районі міста Чернігів вже фіксується покращення ситуації. Є, звичайно, ще поодинокі факти загибелі риби, але ми розуміємо, що це через зниження вмісту кисню у воді. Державна екологічна інспекція, місцева влада працюють над тим, щоб цю рибу швидко утилізувати, і не відбувалося повторного погіршення стану води”, — повідомила міністерка. 

Світлана Гринчук наголосила, що моніторинг стану води Сейму та Десни проводиться щоденно. 

“Моніторинг посилений проводиться щоденно, причому і Державним водним агентством, і “Київводоканалом”, який свої забори також проводить для того, щоб контролювати ситуацію. Це природний процес в будь-якому випадку. Забруднення поступово розчиняється, ми фіксуємо цей процес. Я думаю, що ще певний період це триватиме, оскільки забруднення буде рухатися по річці, але вже не в такій концентрації, і не буде нести жодних загроз для населення передовсім”, — резюмувала очільниця Міндовкілля. 

Нагадаємо, 27 серпня Державне агентство меліорації та рибного господарства України повідомило, що в річці Сейм, яка є притокою Десни, зафіксовано значне перевищення гранично допустимих концентрацій забруднювальних речовин, зокрема амонію та завислих речовин. Заступник міністра захисту довкілля Олександр Краснолуцький заявив, що річка Сейм була забруднена на території Російської Федерації.

Медіа-партнери
Прямий ефір