Чи достатньо у Росії зброї, аби продовжувати війну — оцінки експертів

Російська зброя. Скриншот: kanaldim.tv

Поки українська армія опановує західну техніку, росіяни звітують про проблеми із виробництвом снарядів. Хто допомагає країні-агресорці обходити санкції та який збройний потенціал має РФ? Відповіді експертів дізнавайтеся у матеріалі "Ранку Вдома".

Вони вдерлися в Україну статусі другої армії світу, але війна затягнулась — статус знизився. Поки українська армія опановує західну техніку, росіяни звітують про виробництво і проблеми.

Санкції, звичайно, на довго, підтверджують у Кремлі. Втім їх допомагають обходити треті країни. Адже вся начинка російської військової техніки — імпортна. Це неабияка проблема Росії.

"Вони можуть випускати залізо. Двигуни, самі корпуса, гармати, але головна проблема — це електроніка. Ну простий приклад, в них на сучасних танках стояли приціли білоруського виробництва, а матриця швейцарського виробництва. Є проблеми з лазерними далекомірами, радарами. Використовується радар для динамічної броні", — пояснив військовий експерт Павло Нарожний.

Російську броню сучасності успішно спалено в перші місяці війни в Україні. Тож росіяни і посилили виробництво. Заводи працюють в три зміни.

"ВПК працює активно. Більшість підприємств працює в три зміни. Одних танків цього року ми зробили півтори тисячі штук", — заявив заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медвєдєв.

Українські експерти кажуть, що на російських заводах можуть зібрати максимум 500 танків.

"Також варто пам'ятати про те, що танків їм треба багато. В першу чергу, для їхньої армії. Вони ж велика країна. Її треба захищати з усіх боків", — підкреслив політолог Тарас Загородній.

Імовірно Росії допомагає Китай, припустив політолог.

"Чіпи вони не виробляють, не виробляють матриць. Навіть якщо вони там є, то Китай не хоче бути стороною цього конфлікту", — додає Павло Нарожний.

Снаряди у росіян теж закінчуються. Особливо 122 калібр. Бо на початку війни росіяни відстрілювали їх по 50 тисяч. Зараз виробництво недостатнє, запаси вичерпуються, а виробництво — дороге. Снаряди можна купити, але охочих продавати зброю Росії обмаль.

"Росія звернулася до Єгипту. Спробувала купить 40 тисяч снарядів для "Градів". Це не багато, на три чи чотири дні стрільби. В документах була приписка про те, що росіяни готові купити усе. Тобто будь-які артилерійські снаряди", — пояснив військовий експерт Павло Нарожний.

Допомогти зі снарядами може північнокорейський друг Путіна Кім Чен Ин, але багато він не дасть.

Головна проблема для Росії — люди. Їх багато, а от професіоналів — мало.

Промислові потужності РФ зараз — одна крилата ракета на день, і Росія їх накопичує.

Експерти одностайні у тому, що треба нові санкції. Аби обмежити росіянам доступ до комплектувальників. В ЄС активно працюють над черговим пакетом рестрикцій.

Також цікаво: Путіна — за ґрати! Що кажуть експерти про Міжнародний кримінальний суд над російським диктором

Прямий ефір