Що робити українцям, яких позбавили землі в Криму, розповів Кулеба

Дмитрий Кулеба. Фото: rbc.ua

Україна вважає, що указ президента РФ про заборону іноземним громадянам володіти землею в окупованому Криму є нікчемним, і після деокупації півострова він не матиме ніякої юридичної сили. Про це сьогодні, 26 березня, під час брифінгу повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, інформує кореспондент телеканалу "Дом". 

Міністр зазначив, що цей указ є продовженням політики утисків та витіснення громадян України з окупованого півострова з паралельним зросійщуванням Криму. 

"Ці спроби є завідомо провальними, тому що б не робила Росія, Крим все одно повернеться. Усі акти, які були ухвалені Російською Федерацією за роки окупації, зникнуть. Права законних власників на земельні ділянки (в Криму — ред.), безумовно, будуть відновлені після відновлення суверенітету нашої держави в Криму. Зараз дуже важливо, щоби власники земельних ділянок максимально зберігали усі документи, які підтверджують право їхньої власності, та будь-які документи, які нав'язуватиме їм Російська Федерація на їх заміну", — наголосив міністр. 

Він акцентував, що питання позбавлення права українців володіти земельними ділянками в Криму внесено до переліку питань, які будуть розглядатися під час саміту "Кримської платформи".

Як повідомлялось, документ, який забороняє "іноземцям" володіти земельними ділянками на півострові, набув чинності 20 березня.

Читайте також: Кроки для виконання Стратегії деокупації Криму назвав Кориневич

Прямий ефір