Що буде з субсидіями після зниження цін на газ, розповіли в Кабміні

Денис Шмыгаль. Фото: kmu.gov.ua

Після зниження ціни на газ державна підтримка соціально незахищених верств населення у вигляді субсидій продовжиться в повному обсязі. 

Про це сьогодні, 18 січня, під час позачергового засідання уряду заявив прем'єрміністр України Денис Шмигаль, інформує "Дом".

"Люди, які отримують мінімалку, наші пенсіонери і загалом соціально незахищене населення продовжать отримувати субсидії в повному обсязі. Середня субсидія зараз понад 1600 грн і отримують її 3 млн домогосподарств", — сказав Шмигаль.

За його словами, на європейських біржах зростає ціна на газ, тому без втручання української влади у регулювання тарифів деякі постачальники могли значно підвищити ціни на газ для українців до понад 12 грн за куб. м.

Прем'єрміністр зазначив, що тисячі українців підписали так званий річний тариф з постачальниками газу ще у вересні 2020 року, і зараз платять 4,7 грн за куб. м. Це дозволяє їм економити приблизно 1000 грн на опаленні в місяць у порівнянні з попередніми роками.

"Я хочу заспокоїти людей, які мають річні контракти: нижче 6,99 грн за куб. м так і залишиться за цими контрактами, як вони підписані на один рік", — повідомив глава Кабміну.

Він додав, що змінити постачальника газу і підписати річний контракт для зниження тарифів можна і зараз.

Як повідомляв телеканал "Дом", 18 січня Кабінет міністрів України встановив граничну ціну на газ на рівні 6,99 грн за кубометр. Таке рішення дозволить знизити тарифи в платіжках на 30%.

Читайте також: Зниження ціни на газ спонукатиме гравців ринку працювати прозоро, — президент

Медіа-партнери
Прямий ефір