Чому росіяни не можуть використати вкрадені в Україні трактори та комбайни, розповіла Трофімцева

Иллюстративное фото: unian.net

Росіяни не можуть використовувати сільськогосподарську техніку, яку вкрали в українських фермерів і вивезли до РФ. Про це сьогодні, 16 травня, в ефірі телемарафону "Говорить Україна" телеканалів "Дом" та UA розповіла в. о. міністерки аграрної політики та продовольства України (2019 р.), посол з особливих доручень Міністерства закордонних справ України Ольга Трофімцева.

За оцінками Міністерства аграрної політики, на сьогодні росіянами з тимчасово окупованих територій півдня та сходу України викрадено близько 500 тис. тонн зерна.

"Якщо оцінювати середні запаси, які зазвичай на цих територіях зберігаються в елеваторах, це десь одна третина того, що російські окупанти змогли вивезти", — уточнила Трофімцева.

Також є факти вивезення української сільгосптехніки до Росії.

"Але вони не можуть використовувати цю техніку в Росії, тому що сучасні технології дозволяють блокувати її на відстані. Йдеться про сучасні трактори, комбайни, які були вкрадені та вивезені", — сказала ексміністерка.

Профільні українські міністерства відстежують інформацію про вивезені Росією сільгосптовари, інформують міжнародну спільноту та запобігають закупівлі іншими країнами таких вкрадених вантажів.

"Ми фіксуємо та просимо наших фермерів на тимчасово окупованих територіях у Херсонській, Запорізькій, Луганській, Донецькій областях фіксувати всі випадки мародерства, крадіжки зерна для того, щоб потім Росія виплатила все, абсолютно все", — додала Трофімцева.

Читайте також: Вивозять до Росії та Криму: окупанти масово крадуть українське зерно та овочі

Медіа-партнери
Прямий ефір