Чому Путін боїться Заходу та навіщо йому глобальна війна зі США (ВІДЕО)

Володимир Путін. Фото: ap.org

Президент Росії Володимир Путін веде війну не лише з Україною, а й з усією об'єднаною Європою. Про це у німецькому виданні Der Spiegel заявив Франк-Вальтер Штайнмаєр. Також президент Німеччини впевнений, що цивілізований Захід не повинен дозволити Кремлю розділити його, адже йдеться не лише про захоплення суверенних українських територій, а й про відстоювання європейських цінностей. Тим часом кремлівські пропагандисти запевняють, нібито це вони борються в Україні з нацизмом, а Захід, як вони це називають, засмітив країну зброєю, передає "Дом".

Від демілітаризації та денацифікації України до війни з цілим блоком НАТО. Таку еволюцію пройшли заяви Кремля з початку повномасштабного вторгнення 24 лютого. Все це — спроби керівництва РФ пояснити своєму народу невдачі на полі бою, впевнені експерти. Адже Росії як державі та Путіну, зокрема, надто легко зійшли з рук кілька розв'язаних військових конфліктів.

Тепер же Європа та США, несподівано для господаря Кремля, об'єдналися у військовому та економічному тиску на агресора.

"Він не розраховував, дивлячись на реакцію західних лідерів, що Захід виступить уніфіковано і Захід виступить настільки потужно проти Росії. Навіть те, що зараз робиться, хоча насправді нам хотілося б набагато більше, але ми розуміємо, що це вже дуже сильний удар по Росії, це не те, на що вона розраховувала. Хвалена російська інформаційна розвідка програла цей раунд інформаційної війни, вона програла як Україні, де розраховувала, що 20% населення підтримуватимуть вторгнення. За підрахунками російських експертів, неможливо було собі уявити, що Захід повноцінно запровадить проти Росії ось такі обмеження", — говорить експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма" Олександр Краєв.

І якщо на словах Кремль давно оголосив війну НАТО, то насправді боїться зіткнень з Альянсом.

"Вони розуміють, що навіть за всієї їхньої хваленої другої армії світу, вони не зможуть протистояти всьому блоку НАТО. Зрештою це чудово показує те, як вони аналізують потенціал свого флоту і потенціал опору в цілому всієї російської армії флоту США. За їх самим скромним оцінкам для того, щоб зупинити наступ однієї авіаносної групи США, їм знадобиться два тактичні ядерні удари. Тобто навіть усіх сил російського флоту недостатньо навіть щоб перемогти близько 5% американського флоту. Тобто є добре розуміння того, що сучасну війну, повномасштабну війну проти блоку НАТО вони не виграють", — каже експерт.

Свої імперські амбіції Кремль зменшить лише після повного розгрому на полі бою, упевнені в Офісі президента України. Саме тому сідати за стіл переговорів із агресором сьогодні неможливо.

Тим часом внутрішнього споживача російська пропаганда продовжує переконувати у необхідності боротьби з уявним українським нацизмом і викривленими самими пропагандистами, європейськими цінностями, нагадують експерти. При цьому наголошуючи, традиційно — на заміні історичних фактів.

"Росіяни намагаються маніпулювати історією, розповідаючи про те, що це вони перемогли нацизм, а не радянські люди. Яка кількість українців та представників інших етнічних груп була. Вони говорять про те, що, за великим рахунком, Україна в ідеологічному плані стала нацистською чи фашистською, але крім росіян про це ніхто не говорить, фактів таких немає, є маніпуляції, і фактично побудовано Оруелівське суспільство в Російській Федерації, де чорне — це біле, де війна — це мир і війну війною не можна називати, це теж великий показник того, що там відбувається", — додав дипломат, експерт із зовнішньої та політики безпеки Центру оборонних стратегій Олександр Хара.

Читайте також: Росіяни, совість і протест: інтерв'ю із засновником Telegram-каналу "Супер" російським журналістом Романом Супером

Медіа-партнери
Прямий ефір