Через повномасштабну війну в Україні постраждали 274 культурні об'єкти — ЮНЕСКО

Спасо-Преображенський кафедральний собор. Фото: t.me/OleksiyKuleba

В Організації Об'єднаних Націй з питань освіти, науки та культури (ЮНЕСКО) підтвердили, що від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україні було пошкоджено 274 культурних об’єктів. Про це повідомляє "Дім" з посиланням на сайт організації.

Станом на 26 липня 2023 року ЮНЕСКО підтвердила пошкодження з 24 лютого 2022 року 274 об'єктів: 

  • 117 релігійних об'єктів, 
  • 27 музеїв, 
  • 98 будівель, що мають історичну та/або мистецьку цінність, 
  • 19 пам'ятників, 
  • 12 бібліотек, 
  • 1 архів.

В Організації наголосили, що проводять попередню оцінку шкоди культурним цінностям шляхом перехресної перевірки повідомлень про інциденти з кількох надійних джерел. ЮНЕСКО разом із партнерськими організаціями розробляє механізм незалежної оцінки даних в Україні, включаючи аналіз супутникових знімків, відповідно до положень Гаазької конвенції про захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту 1954 року.

Найбільше таких об’єктів, за даними ЮНЕСКО, постраждало в Донецькій (78), Харківській (55), Київській (38), Луганській (33) та Чернігівській областях (17). Також пошкодження зафіксували в Запорізькій та Сумській областях — по 12 об'єктів, в Одеській та Миколаївській — по 8, Херсонській (6), Житомирській (3), Вінницькій (2) і Дніпропетровській та Львівській областях (по 1).

Читайте також: Унікальні замки та садиби України — історії трьох пам'яток архітектури

Прямий ефір