"Будуть ще концерти в Севастополі, Донецьку та інших містах": актор та музикант Михайло Кукуюк

Михайло Кукуюк Скриншот: kanaldom.tv.

Сьогодні увечері, 26 січня, у Києві відбудеться музично-поетичний вечір "Висока поезія" для глядачів 18+ за участю актора Михайла Кукуюка. Він не лише знімається в кіно та грає на сцені театру, а й пише поезію та грає у власному музичному гурті. У студії "Ранку Вдома" Михайло Кукуюк розповів про хвилювання перед виступами, благодійність, а також декламував вірші та співав пісню.

Ведучі — Ірина Хоменко та Костя Октябрський.

Сьогодні ввечері, 26 січня, у вас виступ у столичному Docker-G pub. Про що ваша "Висока поезія" та чому звучатиме вона лише для глядачів 18+?

— "Висока поезія" замислювалася як така трошки інверсійна штука, як такий оксюморон. Я писав різні, такі абсолютно дебільні вірші й назвав це високою поезією, але з часом воно якось набуло іншого абсолютно забарвлення. А виступ лише для глядачів 18+, бо багато відвертих розмов, нецензурна лексика. Все почалося після "руського воєнного корабля", але погодьтеся у наших умовах має бути можливість випустити на волю негативні емоції. Втім після війни ми маємо повертатися до нормальної цензурованої лексики.

"Висока поезія" — це будуть читання, насамперед. Також будуть музичні виступи. Я граю на гітарі, є у ще барабанщики та інші музиканти. Дай Боже, щоб все вдалося, боюсь зурочити. Я за кожен виступ переживаю. Просто раніше були аншлаги, бо були виступи з гуртом, пісні краще сприймаються, ніж читання.

Ви від початку війни їздите військовими частинам і даєте концерти. Чи страшно було вперше їхати до військових?

— Не було страху. Коли говориш з нашими хлопцями, дівчатами то дійсно на душі стає спокійніше. Я теж просився на фронт, але моя короткозорість дозволила б мені хіба кухарем бути. Тож мені досі хочеться частку себе серед військових залишити, бо там відбувається матч, а я на лаві запасних, скажімо так. Тож підіймаю бойовий дух військовим, як вмію. Бо мотивація та підтримка наших західних союзників, це серйозний мікс, який допомагає бити ворога.

Розкажи, будь ласка, що таке панк поезія?

— Починатися з покоління бітників, це все було закручено на якихось соромітських речах, які присутні в кожній культурі, в українській тим більше. Саме слово панк означає покидьок, це було презирливо слово. Воно зміксувалось ще з часів Фолкнера. Потім це все підтримав Чарльз Буковскі. В мене є і пристойні вірші, і доволі відверті. Вважаю, що будь-яка річ мусить бути вмотивована і доречна. Буквально вчора я написав ще один вірш.

Діти розбомблених летовищ, переповнених бомбосховищ, врятованих гніздовищ від урочищ східних курвищ,

помітили, як ми з вами стали вищими? Одне до одного ближче?

Як хочеться допомогти тим, хто раптом є нижче?

Давай приставай до гурту ти, ти й ти ще.

І нехай вітер свище поміж стін знищених, співаючи святим полеглим свою колискову.

Їхніх душ вогні сяятимуть нам знову й знову, показуючи єдиний напрямок.

Єдиний чарунок — це сприймати кожен ранок новий, як життя дарунок. 

Дивись, брате чи сестро, що в торбі для тебе маю.

Це щастя моє, дай частку й тобі відкраю!

Нехай твій біль потоне в моїй любові, бо в кожного з нас своя страшна сповідь.

І нехай її розкаже потім кожен.

Навіть після того, як ми переможемо, ми будемо прислухатися до того, як гоїтимуться наші рани 

Й буде мир, і буде хліб, і нове сонце встане.

Дуже гарно. Розкажіть про свій гурт "Мотлох".

— Ми панкуємо давно зі своїми сороміцькими текстами. Ніколи ми не лізли на радіо чи на телебачення, бо розуміємо, що тексти занадто відверті. Ми гуртом закриваємося в невеличких залах, максимум по 200-300 місць, і там бешкетуємо. Родзинкою усіх вечорів є глядачі. Сьогодні у Docker-G pub буде не лише поетичний вечір, а й трохи музики, інтерактиву та навіть стендапу. Чекаю вас у Docker-G pub на Подолі.

— Дякуємо за розмову. Бажаємо вам аншлагів на концертах!

— Дякую, чекаємо концертів в Севастополі, в Донецьку, в Маріуполі, в Луганську. Всім бажаю — перемоги, яку б ми гарно потім відсвяткували, погуділи, погомоніли й потихеньку розійшлися відбудовувати нашу країну.

Також цікаві гості "Ранку Вдома":

Прямий ефір