Чи вводитимуть "паспорти вакцинації" в Україні, розповів Ляшко

Віктор Ляшко. Фото: slovoidilo.ua

В Україні вакциновані від коронавірусу понад 30 тис. осіб, проте наразі свідоцтва про вакцинацію запроваджувати не будуть, повідомив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко в ефірі "Україна 24".

За його словами, міжнародне свідоцтво про проведення вакцинації може видавати лікар, якщо щеплення робили вакциною, визнаною Всесвітньою організацією охорони здоров'я.

"На сьогоднішній день в світі визнано чотири препарати: це Pfizer, Moderna, дві вакцини AstraZeneca, вироблені на майданчиках в Індії та Кореї. AstraZeneca, вироблена на європейських майданчиках, наразі не прекваліфікована ВООЗ", — наголосив він.

Ляшко пояснив, чому наразі не будуть вводитися такі свідоцтва.

"Україна поки не розглядає питання введення міжнародних свідоцтв про проведення вакцинації, я поясню чому. Сьогодні в світі вакциновано 0,8% всього населення, тому робити привілеї для вакцинованих при перетині кордону, відвідуванні закладів — це передчасна акція. Сьогодні немає рівного одночасного доступу для всіх бажаючих. Ми маємо зрозуміти: вакцинація — це насамперед захист груп ризику та попередження негативних наслідків від хвороби", — розповів головний санлікар.

Ляшко також акцентував, що всі "паспорта вакцинації" врегульовані міжнародними договорами, тому такий документ мають визнавати всі країни світу.

Читайте також: Рік COVID-19: як пандемія коронавірусу змінила світ (ВІДЕО)

Прямий ефір