Брав участь в окупації Криму — військовими ОДКБ у Казахстані командує російський генерал

Протести у Казахстані. Фото: ap.org

У Казахстані, за даними МВС, затримано 3811 осіб з-поміж протестувальників. У м. Байконур запровадили комендантську годину. А операцію країн ОДКБ (Організації Договору про колективну безпеку) очолив російський генерал, який брав активну участь в окупації Росією Криму, інформує "Дом".

Наразі працюють лише два з семи пунктів пропуску на кордоні з Киргизстаном. Транзитний проїзд громадян Киргизстану та третіх країн через територію Казахстану "до країн призначення тимчасово заборонено".

Крім того, адміністрація міста Байконур обмежила пересування городян у нічний час, місто патрулюватимуть народні дружини.

"Одноголосно ухвалено рішення до 19 січня (на період дії режиму надзвичайного стану в Казахстані) ввести в місті низку тимчасових обмежень. У нічний час, з 23:00 до 06:00, вводиться обмеження на пересування містом, на цей же час закриваються контрольно-пропускні пункти. Перебування на вулиці та поїздки містом у цей час дозволено тільки з роботи та до аптек", — ідеться в повідомленні.

У Казахстан продовжує прибувати військовий контингент країн ОДКБ. Зокрема, відправлення військовослужбовців до Казахстану схвалив Бішкек.

Операцію ОДКБ очолив командувач Повітряно-десантних військ РФ генерал-полковник Андрій Сердюков, повідомляє "Укрінформ". Зазначимо, що Сердюков брав активну участь в окупації українського Криму Росією у 2014 році. На той момент він був начальником штабу та першим заступником командувача військ Південного військового округу РФ.

Читайте також: Загиблі, масові затримання та військові ОДКБ: протести в Казахстані не вщухають

Раніше Касим-Жомарт Токаєв заявив, що "конституційний порядок здебільшого відновлено у всіх регіонах". Також він наказав силовикам відкривати вогонь на поразку.

Нагадаємо, протести в Казахстані розпочалися після стрибка цін на газ. Переросли у зіткнення із силовиками, захоплення адміністративних будівель та аеропортів. У країні запроваджено надзвичайний стан. Президент Республіки Казахстан Касим-Жомарт Токаєв звернувся по допомогу до партнерів Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ) — військово-політичного союзу, до складу якого входять Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Росія, Таджикистан.

Прямий ефір