Боротися з російськими фейками про вакцинацію в Україні готовий Євросоюз

Ілюстративний колаж: 5.ua

Євросоюз підтримує Україну в боротьбі з пандемією і готовий допомогти у протидії російській пропаганді щодо вакцинації від коронавірусу. Про це від імені верховного представника ЄС із закордонних справ Жозепа Борреля заявив виконавчий віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс, повідомляє "Дом".

"Ми з нетерпінням чекаємо початку вакцинації в Україні в цьому місяці. Однак ми стурбовані впливом російської дезінформації на процес вакцинації в Україні і готові надати допомогу в боротьбі з дезінформацією і вакцинним скептицизмом", — сказав Домбровскіс.

Дипломат зазначив, що ЄС в межах програми допомоги направить Україні понад 190 млн євро на боротьбу з наслідками пандемії.

"ЄС також розгорнув механізм захисту цивільного населення для передавання обладнання та постачання вакцин до України. Крім того, ми вивчаємо варіанти надання допомоги Україні в отриманні якнайшвидшого доступу до вакцин", — повідомив віцепрезидент Єврокомісії.

Він також заявив, що Євросоюз готовий застосувати до Росії новий режим глобальних санкцій через порушення прав людини в окупованому Криму та на непідконтрольних Україні територіях Донецької та Луганської областей.

Раніше у Латвії заборонили російський телеканал через пропаганду проти України.

Читайте також: Латвія відключить ще 16 російських каналів

Прямий ефір