Боротьба за Кубок світу з біатлону — які шанси у збірної України

Олександра Меркушина. Скріншот: kanaldom.tv

Одні з найпривабливіших змагань зимового спортивного сезону — Кубок світу з біатлону. Великі перегони почалися ще наприкінці осені, з того часу змагання кілька разів змінювали локацію, незмінними залишалася тільки погода і лідерство головних біатлонних націй сучасності. Чи є тепер серед них Україна, і хто набуває необхідного для майбутніх звитяг досвіду — у сюжеті програми "Коло спорту" телеканалу "Дом".

Цьогорічні етапи Кубка світу довели, що Норвегія та Франція є гегемонами у біатлоні. Щоправда, на відміну від попереднього сезону лідер серед чоловіків — норвежець. А перша сходинка загального заліку серед жінок — за француженкою. Йоханнес Бьо та Жюлія Сімон провели чудові етапи у Фінляндії, Австрії та Франції.

Збірна України похвалитися результатами не може — ані чоловіки, ані жінки поки що не демонструють притаманного їм стилю виступів. Але були й позитивні моменти. Дебютні перегони на Кубку світу серед дорослих провела 17-річна Олександра Меркушина, яка стала одною з наймолодших українок, що вийшли в основній команді на таких змаганнях.

"Це був дуже високий рівень для мене. І було дуже важко деякий час прийняти це, але я швидко почала себе налаштовувати. І коли я вже доїхала до Хохфільцену, то вже відчувала себе абсолютно впевнено і комфортно", — говорить дебютантка збірної України з біатлону Олександра Меркушина.

Спринт в австрійському Хохфільцені надовго запам'ятається молодшій сестрі вже знаної майстрині біатлону Анастасії Меркушиної, яка власне найбільше підтримувала Олександру.

"Ми з сестрою взагалі підтримуємо, налаштовуємо одна одну перед стартом. В нас є маленькі традиції, які ми постійно виконуємо", — додала Олександра.

Утім уникнути падінь та забоїв на складній австрійській трасі так і не вдалося.

"Перед фінішем останній спуск був слизький, в якийсь момент на фініші дуже сильно закисляєшся, ноги стають важкими. Я не можу оцінити себе на максимальні бали, бо помилки були, й падіння, і промах. Але це все одно був непоганий виступ, я задоволена відсотків на 70", — зазначає дебютантка української збірної.

До речі, сестра Олександри — Анастасія — підійшла до старту сезону за хорошої форми. За відсутності через хворобу лідерки збірної Юлії Джима Меркушина-старша показала найкращий результат, адже здобула найбільше залікових балів на перших трьох етапах серед українок.

Чоловіча збірна України не виблискувала, але змагалася гідно. Розрив хрестоподібних зв'язок вибив на довготривалий термін капітана українців Дмитра Підручного. Його вже прооперували, а попереду відновлення та реабілітація.

Лідерство взяв на себе Артем Прима — досвідчений спортсмен, який через хворобу пропустив старт сезону, але на третьому етапі влаштував справжню феєрію завдяки успішній стрільбі. Його точність дозволила прогресувати й після персьюту змагатися у мас-старті.

Попереду — різдвяна та новорічна перерва. А вже у січні — продовження перегонів.

Читайте також: На Олімпіаді-2024 можемо розраховувати на медалі в особистих змаганнях та в синхронних стрибках у воду, — тренерка стрибуна Середи

Прямий ефір