Болюх та Азаров здобули три "золота" на двох на Чемпіонаті світу зі стрибків у воду серед юніорів

Кірілл Болюх та Кирило Азаров. Фото: Russian Diving Federation

Канадський Монреаль — місце грандіозного успіху і визнання нового покоління української школи стрибків у воду. Чемпіонат світу серед юніорів став тріумфальним для хлопців, яких виховують досвід та енергія талановитої команди наставників збірної України. Головні герої п'єдесталу — п'ятнадцятирічний Кірілл Болюх та на рік молодший за нього Кирило Азаров. Хлопці товаришують. Підтримуючи та надихаючи один одного, вони здобувають нагороди. Цього разу — три "золота" на двох. Досягенням юних спортсменів присвячений сюжет програми "Коло спорту" на телеканалі "Дом".

Кірілл Болюх був поза конкуренцією на триметровому трампліні. У Монреалі вже перший його стрибок був найкращим за оцінками. А після другого українець став лідером і не поступився найвищою позицією до завершення цього виду програми. Друге особисте "золото" Болюх здобув після бездоганного виступа у стрибках з вишки. Тренер українця високо оцінює потенціал свого вихованця і прогнозує йому велике спортивне майбутнє. 

"Він вирізняється своєю фізичною силою. Багато тренується і ніколи не відволікається", — каже тренер Ілля Целютін.

Не відстає від друга і Кирило Захаров. У 2014 році шестирічний хлопчик прийшов до басейну, аби навчитись плавати. Він був наполегливим та завзятим. Відчувши прагнення до нових вершин, фахівці запропонували Кирилу займатися стрибками у воду. Тепер цей юнак — переможець змагань на метровому трампліні на першому для нього Чемпіонаті світу. 

Ціна високих нагород — великі зусилля і щоденні тренування, які хлопці не припиняли і після початку повномасштабного вторгнення Росії. Навесні збірна України зі стрибків у воду переїхала до Німеччини, де готувалася до турнірів, що відбувалися упродовж літа у Європі.

Авторитетна тренерка, віцепрезидентка Федерації стрибків у воду Тамара Токмачова — справжня наставниця та навіть турботлива мама для всіх цих яскравих підлітків. Вона не лише давала поради щодо правильного виконання стрибків, а й готувала домашні смаколики для всього колективу. Її авторський борщ називають фірмовою стравою команди.

Після успішних виступів на багатьох міжнародних змаганнях збірна готувалася до наступних вже у Києві. Керівництвом Національної федерації в столиці створені прекрасні умови для професійного зростання спортсменів усіх вікових категорій, що і підтвердили "золоті" стрибки Болюха і Азарова у Монреалі.

Після Чемпіонату світу юнацька команда повернулася до рідної України. Часу на відпочинок майже не буде — попереду у представників збірної Національний чемпіонат, який у середині грудня прийматиме Київ. 

Читайте також: Спортивні перемоги: українці стали чемпіонами світу зі стрибків у воду

Прямий ефір